מעשים מגונים ברשת – כך תשמרו על ילדכם

תוכן עניינים

העידן המודרני הדיגיטלי בו אנחנו חיים הביא לשינוי של ממש במגוון תהליכים בשלל היבטים ותחומים בחיים שלנו כמו למשל שינוי הרגלי הצריכה, שינוי תהליכים חברתיים, שינוי בתהליך חיפוש עבודה ועוד. למרות היתרונות הרבים שמביאה איתה הטכנולוגיה, יש גם לא מעט חסרונות, כאשר אחד המובהקים שבהם בא לידי ביטוי בפגיעה ישירה בילדים שלנו. חדשות לבקרים אנו שומעים על מקרים של הטרות מיניות וביצוע מעשים מגונים הן באופן וירטואלי והן בקשרים שנרקמים באופן שאינו מקובל על פי החוק. הרשת מלאה בסוטים, אנסים, רמאים, מתחזים וגנבים מהם גם אנחנו, אבל בעיקר הילדים שלנו חייבים להישמר. הנה כמה טיפים שיכולים לעזור לכם.

 

עשו שיחה לילדים שלכם

ילדים אוהבים להקשיב. הם אוהבים לגלות אחריות ולכן הדבר הכי בסיסי, עוד לפני שחושפים את הילדים למקרים שפורסמו בחדשות, מסבירים להם על דברים כמו מעצר לא חוקי, עבירות מין, ניסיונות למפגשים אינטימיים וכדומה, זה פשוט לדבר איתם. הסבירו להם כי יש המון מתחזים ולכן כמו שהם לא פותחים בבית את הדלת לזרים, ככה אזור להם לאשר פרופילים של אנשים שהם לא מכירים. הסבירו להם כי זה מסוכן מאוד וכי לאנשים האלה יש כל מיני דרכים לגלות פרטים אישיים על הילדים שלכם ועליהם לנקוט באמצעי זהירות. ספרו להם שאתם תמיד כאן בשבילם ואם מישהו מתחיל לדבר איתם בפייסבוק או באינסטגרם, כל מה שהם צריכים לעשות זה לפנות אליכם ולהראות לכם במי ובמה מדובר.

 

 

גלו עירנות לסימנים של מעשים מגונים ברשת

יש לא מעט סימנים מקדימים שיכולים לעורר חשד שמשהו מתנהל לא כשורה. אם הילד שלכם מסתגר המון שעות בחדר, מסרב ללכת למפגשים חברתיים או חוגים, זה הזמן להתעורר ולנסות להבין במה מדובר!

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: