איך לאלף כלב – כמה טיפים חשובים שכדאי לכם להכיר

תוכן עניינים

כל מי שמגדל כלב ותשאלו אותו בוודאי יגיד לכם עד כמה זו חוויה נהדרת, וכמה אור ואושר היצורים הנפלאים האלו מכניסים לחיים שלנו – הרי לא סתם אומרים כל הזמן כי הכלב הוא חברו הטוב ביותר של האדם. אולם, כאשר מאמצים כלב, חשוב לא פחות לאלף אותו ולחנך אותו, כך שנוכל ליהנות מכלב ממושמע עם התנהגות טובה. חוץ מזה, כלב שיודע באופן ברור מי האדון שלו, מה תפקידו כאן בעולם ומה הוא אמור לעשות הוא כלב שאינו מבולבל, ובמילים אחרות – כלב שמח הרבה יותר. אז איך לאלף כלב, ומאיפה מתחילים? בכתבה זו נרכז עבורכם כמה טיפים חשובים ועצות מפתח שבהחלט יוכלו לעזור לכם. אז שנתחיל? 

 

טיפים חשובים לאילוף כלבים

לא מעט אנשים בוחרים לקבור את החברים הנאמנים שלהם אצל בית קברות לחיות שכן, כלבים הם בני בית ובני משפחה לכל דבר ועניין. אולם, מרגע האימוץ ועד הפרידה הבלתי נמנעת אנחנו עוברים דרך ארוכה, ובתחילת הדרך נצטרך להבין איך לאלף כלב בעצמינו. ובכן, בתור התחלה כמובן שכדאי להיעזר בשירותיו של מאלף מקצועי שיוכל לסייע לכם להבין איך לאלף כלב וכן גם לעבוד קצת עם הכלב שלכם בעצמו. עם זאת, חשוב להבין פחות או יותר איך כדאי להתנהג מול הכלבים שלנו כדי שיוכלו לרכוש הרגלי התנהגות טובים. הנה כמה טיפים חשובים:

  • סמכות – כלב צריך חום ואהבה, אבל הוא גם צריך שנראה לו סמכות. בגדול, כלב אמור להבין שהבעלים שלו הוא "הבוס", ראש השבט, מנהיג הלהקה – מאחר וכך הכלב יוכל להיות ממושמע ולא אבוד. לכן, חשוב מאוד להראות שפת גוף וצורת דיבור אשר משדרת סמכות במהלך כל אינטראקציה מול הכלב שלנו. אם קראנו על פקודה והכלב לא מבצע אותה מיד – אל תחזרו עליה אינספור פעמים ובקול גבוה יותר, מכיוון שזה משדר חולשה. אל תתנהגו בצורה מתוסכלת ועצבנית מול הכלב, בקיצור – תראו סמכות.

  • תגמול חיובי – כלבים מגיבים מצוין לתגמול חיובי, ולכן חשוב מאוד לצ'פר אותם כשהם עושים משהו נכון, מתנהגים בצורה שאנחנו שמחים ממנה או אפילו מבצעים פקודה בצורה מוצלחת. לכן, כאשר אתם תוהים איך לאלף כלב – עליכם לקחת בחשבון כי חטיפים ופינוקים הם חלק בלתי נפרד מהעניין.

 

כמה מילים לסיכום

לא פשוט להבין איך לאלף כלב, אבל עם המידע הנכון – כל אחד יוכל להבין פחות או יותר איך להתנהג מול הכלב שלו, ובדיוק בשביל זה הכנו עבורכם את הכתבה הזו.  

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: