סוגי ענתיקות לקנייה ומכירה ששווה לכם להכיר

תוכן עניינים

כולנו משקיעים לא מעט בתהליך העיצוב וסידור הבית. הרבה מאוד אנשים אוהבים ענתיקות בתור פריט אומנות כחלק מעיצוב הבית. אם תנסו לדמיין לרגע את ביתה של סבתא רבא או אדם מבוגר אחר הקרוב לליבכם, תגלו כי ענתיקות יכולות להשתלב בצורה מושלמת עם הנוף העיצובי של הבית. בין אם בחרתם בסגנון עיצוב כפרי, מודרני, הייטקיסטי או כל סגנון אחר, ענתיקה שתביא עימה טאץ׳ של עיצוב וינטג׳ תמיד תתאים בתור אלמנט עיצובי.

מדוע ענתיקות כל כך נחשקות?

ענתיקה היא פריט ישן המיועד לאספנים. היא נחשקת בשל הגיל, היופי, הנדירות והקשר הרגשי שפיתחו כלפיה לאורך השנים. מדובר בחפץ שבדרך כלל מייצג איזושהי תקופה, נקודת זמן או מאורע היסטורי שנכתב בספרים.

ענתיקות שהם בכלל רהיטים

ישנם מגוון רב של ענתיקות אשר יוכלו להתאים כמעט לכל מקום בבית. אחד האלמנטים היותר פופולריים הוא ארון עץ. ארונות עץ בסלון, למשל, היו אלמנט עיצובי מאוד נפוץ בעבר, שכיום כבר כמעט ולא רואים. לכן, ארונות עץ יכולים להתאים לכל סלון בו יוצבו כאשר במקום הסרוויס, ניתן למשל לעשות מהארון בר משקאות מודרני ולידו למקם שולחן בר עם כסאות. פריט נוסף שנחשב לפופולרי בתור ענתיקה הוא שידת מגירות, בין אם שידת מגירות גדולה בה נוכל להשתמש לאחסון בגדים, צעצועים וכדומה או שידה קטנה עם מגירה בודדת, אותה ניתן למקם ליד המיטה משני צדדיה.
רהיטים נוספים שנחשבים לענתיקות הם שולחנות כתיבה עתיקים. מכירים את הסרטים או הסדרות הללו מלפני מאות שנים בהם אנו רואים שחקנים כותבים עם נוצה וקסת דיו לצד שולחן כתיבה? שולחנות אלה נחשבים לענתיקות. גם תיבות מיוחדות, כסאות, מיטות ושאר רהיטים עתיקים יכולים להיחשב ענתיקות. בשונה מענתיקות אחרות, ענתיקות שהם רהיטים דורשות תחזוקה מיוחדת, בעיקר כאלה העשויים מעץ.

סוגי ענתיקות

סוגי ענתיקות נוספים

  • שעוני קיר
  • כלי תחבורה
  • מטבעות
  • אביזרי אספנות
  • תכשיטים
  • מוצרי יודאיקה (פמוטים, כוסות יין לקידוש, צלחות פסח וכדומה)
  • ספרי קודש

היכן ניתן להשיג ענתיקות?

אז כמובן שכיום כבר לא מייצרים את הענתיקות הללו, ודאי לא עם חומרי הגלם של פעם ולא בסגנון של פעם – ולכן כה קשה להשיג ענתיקות איכותיות. מקום אחד שכן ניתן להשיג בו ענתיקות הוא שווקים, בדגש על שווקי פשפשים אליהם מגיעים רהיטים יד שנייה שאנשים זרקו או מכרו.
מעבר לכך, ישנם גם סוחרי ענתיקות: ניתן לפנות אליהם באופן אישי, או להגיע לגלריה שלהם ולהתבונן במבחר שיש להם להציע – ולחשוב כיצד אותם פריטים יתאימו לבית שלנו, כאשר יש לשים דגש על ההרמוניה של אותם פריטים עם שאר העיצוב של הבית. אותם סוחרי עתיקות בדרך כלל ישיגו את הפריטים שלהם דרך קניית ירושות, או אנשים המפנים דירות של נפטרים.

ניתן גם לרכוש ענתיקות דרך האינטרנט. יש אנשים שאיסוף ענתיקות הוא סוג של תחביב עבורם. אנשים אלו מתעסקים ומשקיעים בתחביב זה הרבה מזמנם – גם משום שהם אוהבים את התחום, וגם משום שיש חפצים שאחרי כמה שנים הערך שלהם עולה ואפשר להרוויח מהם לא מעט כסף.

עלות סוגי הענתיקות

המחירים של ענתיקות משתנים ותלויים במגוון של קריטריונים, כגון עד כמה הענתיקה ישנה, מאיפה היא מגיעה – כלומר איפה ייצרו אותה, האם מדובר בייצור תעשייתי או עבודת יד, כמה ידיים היא עברה ועוד. ניתן להשיג ענתיקות בעלות של כמה מאות שקלים ויש אפילו ענתיקות שנמכרות במיליוני דולרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: