כך תבחרו טיפול אלטרנטיבי לילדים שלכם

תוכן עניינים

כל הורה רוצה עבור הילד שלו את הכי טוב. בעשור האחרון עוד ועוד הורים פונים לטיפול אלטרנטיבי לילדים במקום או במקביל לטיפולים המגיעים מהרפואה הקונבנציונלית. למעשה, מדובר במגוון של טיפולים הנמצאים תחת הקטגוריה של רפואה משלימה. השיטות כולן הן טבעיות, לא פולשניות ונעשות באווירה רגועה ונעימה, בדרך כלל בקליניקה המתמחה בטיפולים אלטרנטיביים. רוב סוגי הטיפולים האלטרנטיביים לא מטפלים רק בסימפטומים, אלא באיתור הבעיה מהיסוד ובכך גם מגיעים לפתרון. הטיפול הוא לטווח הארוך. כיוון שיש כל כך הרבה סוגים של טיפולים לצד אינספור בעיות רפואיות הדורשות טיפול כמו בעיות שינה, דלקות אוזניים, מחלות זיהומיות חוזרות ועוד, הורים רבים מוצאים את עצמם מתלבטים לגבי הטיפול הנכון.

טיפול אלטרנטיבי לילדים

איך זה עובד?

כהורים, עלינו קודם כל לבחור את הטיפול המתאים עבור ילדינו ולא פחות חשוב מכך, את המטפל או המטפלת.

טיפים לבחירת טיפול אלטרנטיבי לילדים

 1. חוכמת ההמונים: אחת הדרכים שיכולות לסייע לכם לבחור את הטיפול האלטרנטיבי המושלם היא פשוט להתייעץ. הרי אין חכם כבעל ניסיון. תוכלו לכתוב בקבוצות של הוררים, קבוצות על הורות, או קבוצות של אימהות בפייסבוק על הבעיה הרפואית ממנה הילד או הילדה סובלים – ולראות מה הכי עזר לאותם ילדים.
 2. סוג הבעיה: יש טיפולים ספציפיים אשר נותנים מענה מעולה לבעיות ספציפיות. למשל, לילדים הסובלים מהרטבת לילה ידוע כי דיקור הוא טיפול מצוין. לעומת זאת, עבור ילדים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, בעיות התנהגות וקשיי הסתגלות, פרחי באך נחשבים לטיפול מומלץ במיוחד.
 3. זמינות, מחיר ומה שביניהם: כמובן שכאשר אתם בוחרים טיפול ומטפל, חשוב לשים דגש גם על הכימיה והתקשורת שיש בין הילד לבין המטפלת, לזמינות שלו עבורכם ולהתחייבות לתהליך, למענה לשאלות תוך כדי כשאתם לא נמצאים בטיפול וכמובן למחיר שמתאים לכם.
 4. גיל: בעוד שיש טיפולים שניתן להתחיל לבצע בגיל מסוים, אחרים נעשים ללא הגבלה של גיל. זהו פרמטר נוסף שעליכם לבדוק.

לאחר שבחרנו את הטיפול והמטפל המתאים, ברוב המכריע של המקרים תהיה פגישת טיפול ראשונית, בה המטפל יתשאל את ההורה (לעיתים גם את הילד – תלוי בגילו), לגבי התסמינים והחוויה שלו מהבעיה ממנה הוא סובל. יש חשיבות מאוד גבוהה לשלב האבחון שלעיתים משלב בין תשאול, הסתכלות על כל מיני סממנים חיצוניים ובדיקה פיזית. למשל, לפני שמתחילים סדרת טיפולי דיקור, לרוב המדקר או המומחה ברפואה סינית יסתכל על הלשון של הילד, יבדוק את הדופק, ישאל לגבי סדירות של מחזור, תזונה, יציאות ועוד.

לאחר שעוברים את פגישת האבחון, לרוב נהוג לקבוע סדרה של טיפולים ברצף. לעיתים יש צורך ב-2 טיפולים בשבוע, לעיתים טיפול אחד ולעיתים אפשר לעבור טיפול אחת לשבועיים. מטיפול לטיפול המטופל אמור להרגיש שיפור. לעיתים, החמרה זמנית בכאבים למשל מעידים על יעילות הטיפול.
לאחר שמסיימים סדרה של טיפולים ההטבה היא משמעותית. יש מצבים בהם יש צורך בטיפולי תחזוקה, למשל אחת לחודש.

היתרונות בטיפול

 • מבוסס על ידע שנצבר לאורך שנים, מחקרים ונעשה על ידי מומחים מהתחום.
 • 100% טבעי, ללא שימוש בתרופות, כימיקלים וכדומה, אינו גורם להתמכרות.
 • לרוב ניתן לשלב עם טיפולים אחרים מהרפואה הקונבנציונלית. למשל ילדים הסובלים מסרטן הרבה פעמים מטופלים גם בצמחי מרפא ודיקור.
 • אינו פולשני, בטוח לחלוטין.
 • תוצאות מעולות תוך זמן קצר יחסית.
 • מספק מענה גם למערכות אחרות בגוף שלאו דווקא טופלו באופן ספציפי, כמו למשל חיזוק המערכת החיסונית.
 • מסייע באיזון בין הגוף הפיזי לנפש.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: