מהו חיפוי חוץ לבניין? ולמה יש בו צורך?

תוכן עניינים

ניתן לחלק כל מבנה מכל סוג שהוא לשניים. החלק הפנימי של המבנה המורכב מהתקרה, הקירות הפנימיים והרצפה, לעומת החלק החיצוני שלו, המבוסס על השלד, הקירות החיצוניים וחיפוי חוץ לבניין. את החיפוי אנו בוחרים בהתאם למגוון קריטריונים. למעשה, החיפוי מספק מענה לגורדי שחקים, מפעלים, מבנים תעשייתיים, וילות ובתים צמודי קרקע. לכל מבנה יש את המאפיינים שלו הנגזרים מסוגו, גודלו והמיקום הגיאוגרפי שלו. כשאנו מסתכלים על המבנה בשלמותו, תמיד נשאף לבנות אותו בהתאם לשינויים וטכנולוגיות חדשניות בתחום הבנייה – במטרה לתת מענה לצרכים הפונקציונליים והעיצוביים גם יחד.

דוגמא חיה לכך היא העלייה (בעשרות אחוזים) בבחירת יזמים בבנייה ירוקה כאופציה המועדפת להקמת פרויקטים. שינוי נוסף שניתן להבחין בו קשור לחומרים: אם בעבר חיפוי קירות לחיצוניים היה עשוי בהכרח מאבן או שילוב של בטון וטיח, כיום אנו עדים למגוון חומרים ופתרונות, המסייעים להגן על המבנה מפני תנאי מזג אוויר שונים ואקלים קיצוני, זיהום אוויר, הפחתת הסיכוי לחדירה של מים לצד מניעת תהליכים ופעולות תחזוקה.

חיפוי חוץ לבניין

קיר מסך – מהפופולריים

קיר מסך מספק מענה מלא לרצון לשלב בין התאמת המבנה הן לצרכים הפונקציונליים שלו והן לעיצוביים. חיפוי של קיר מסך, המשלב בין פרופילי אלומיניום לחלונות זכוכית, נחשב לאיכותי מאוד ומעניק לפרויקט חוזק ויציבות לאורך שנים. החיפוי מתאים למבנים הממוקמים בתנאים סביבתיים שונים כמו רוחות חזקות, לחות, שמש ועוד. בעזרת הקירות הללו ניתן ליצור מצב של תשתית חזקה ואף לחזק מערכות איטום קיימות שנשחקו. קירות מסך נחשבים היום לחיפוי הפופולארי בעולם בשל היותם חוסמים אוויר ורטיבות, תורמים להפחתת התזוזות בשל תנודות ורוחות, ומייצרים עיצוב יוקרתי ומודרניות לצד זרימת אור טבעי. במצבי שריפה, החומרים מהם הקירות עשויים מעכבים ומאטים את תהליך התפשטות האש.

סוגי קירות מסך

  • קיר מסך בשילוב אלומיניום, זכוכית ועץ.
  • קירות מסך עם סקיילייט.
  • קירות מסך עם הצללות.
  • קירות מסך מפלדה.
  • קירות מסך בשילוב כבלים.
  • קירות מסך כפולים.
  • קירות מסך אקטיביים.
  • קיר מסך אלומיניום בשילוב זיגוג סטרוקטוראלי.
  • קיר מסך המשלב רפפות, המייצרות רמת אטימות גבוהה למים ומונעות נזילות ורטיבות.
  • קיר מסך בשילוב תריסים ונציאנים, אותם ניתן להניע על בסיס מערכת אלקטרונית.

קירות מסך משלבים בין פתרון פונקציונלי לעיצובי מרהיב. בשל כך, השימוש בהם הופך במהרה לשיטת בנייה בפני עצמה, המאפיינת מבנים מיוחדים ויוקרתיים ברחבי העולם כולו.

איך בוחרים חיפוי חוץ לבניין?

בראש ובראשונה, חשוב מאוד להבחין בין מבנה חדש לגמרי, אותו בונים מאפס – לבין מבנה קיים. בעוד מבנה חדש ייבנה, ככל הנראה, על בסיס טכנולוגיות חדשות שהתפתחו בשנים האחרונות, כגון בנייה ירוקה, בשילוב אותם פתרונות של חיפויים חיצוניים מתקדמים – במבנה קיים יש לבצע חידוש של המעטפת. זהו, כמובן, תהליך אחר לגמרי. יתרה מכך, ככל שמדובר במבנים ישנים יותר – עולה הסיכוי שאף יבוצע שיקום מבנים.

בשלב השני, יש לבחור חברה המתמחה בחיפויי קירות מתקדמים. חברה שיש ברשותה גם את הטכנולוגיה, גם את היכולת לבצע התאמה לצורך וגם לבצע את העבודה בשטח. מומלץ לבחור חיפוי התואם את הצרכים הפונקציונליים והעיצוביים של המבנה, להתייחס לחומרים מהם החיפוי עשוי, לרמת האור הטבעי שייכנס פנימה וכמובן לתקציב שעומד ברשותכם בהשוואה למחיר של חיפוי למ“ר.

אם בחרתם בקירות מסך כאופציה המועדפת, עליכם לשים דגש גם על סוג הזכוכית, הצבע שלה, לרמת החוזק של החיפוי, משקל הקיר, משקל הפרופילים העשויים לרוב מאלומיניום, הצללות מסוגים שונים, עומסים של רוח ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: