כך נראה שיקום מבנים בסגנון שנת 2021

תוכן עניינים

שיקום מבנים הינו תהליך חשוב שכל מבנה צריך לעבור אחת לכמה שנים, במיוחד כשמדובר על מבנים ישנים, שלא עברו שום תהליך של שיפוץ במרוצת השנים ונבנו לפני שנים רבות.
הסיבה המרכזית לצורך ביצוע שיקום מבנה היא כי בעבר, תקני הבניה לא היו איכותיים ומחמירים כמו היום. בשל כך, לדוגמה, היסודות שלהם לא טופלו במרוצת השנים וקיימת סכנה ממשית כי הם עלולים לקרוס עקב ההזנחה. חשוב מאוד למצוא חברה המתמחה בתחום ומבצעת את התהליך מתחילתו ועד סופו בצורה מקצועית, איכותית ויעילה.

שיקום מבנים

מה דורש שיקום מבנים?

שיקום מבנה מתחלק לשני חלקים: קודם כל, יש לתת משקל גדול להיבט הבטיחותי פונקציונלי של המבנה. לאחר מכן, לשים לב גם להיבט הקוסמטי של המבנה. ראשית, שיקום יסודי מתחיל ביסודות של הבניין. יחד עם מהנדס, יש להבין היכן היסודות ניזוקו או זזו מעט עם השנים, היכן יש לחזק את היסודות וכיצד. זהו חלק חשוב מאוד בשיקום של המבנה, אשר יבטיח את המשך האיתנות שלו בשנים הבאות.
מעבר לכך, יש לבצע שיקום של המעטפת, בדגש על חידוש האיטום שנשחק עם הזמן ועלול לגרום לסכנת חדירת מים במבנים: מים יחלחלו מבין הסדקים של המבנה, או המבנים, ויגרמו לרטיבות בדירות.

לאחר מכן, יש לבחון את ההיבט של השיקום הקוסמטי של המבנה, שכן בהרבה מאוד מבנים הצבע דוהה עם השנים או החיפוי קיר נסדק או מתקלף. לכן, יש לבצע צביעה מחדש של המבנה, או הדבקה מחדש של אריחי קרמיקה או שיש על חלקו החיצוני של המבנה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: