מפקח בנייה

תוכן עניינים

התהליך של בניית בית או דירה הוא תהליך הנדסי מורכב ולא פשוט שיש בו כמה וכמה שלבים ומעורבים בו כמה וכמה אנשי מקצוע ממגוון רחב של תחומים. מכיוון שכל איש מקצוע מגיע מתחום אחר, עם ידע אחר והעיתוי שלו להצטרף לפרויקט יהיה אחר הרי שצריך שיהיה במקום מפקח בנייה, כלומר מנהל אתר שירכז את כל הפרויקטים ואת התקדמות הבנייה כולה. לא כל אחד יכול להיות המפקח הזה וחשוב מאד לפנות אל חברת בניין מקצועית ובעלת ניסיון רב ככל האפשר על מנת שאפשר יהיה להיות בטוחים שהמפקח שמגיע הוא מנוסה, יודע את העבודה ובעיקר יודע לנהל את התהליך המורכב הזה.

 

איך מתנהלת העבודה באתר הבנייה?

יום עבודה של מפקח בנייה הוא יום מלא במשימות, שמירה על עמידה בלוחות זמנים, התמודדות עם אירועים בלתי צפויים וכמובן עבודה עם כמה וכמה גורמים מקצועיים וממשקים מגוונים. באתר האינטרנט של חברת בילד מאסטר למשל אפשר להתרשם גם ממגוון פרויקטים שביצעה החברה בהיבט של פיקוח בנייה וגם להתוודע למגוון נושאים ותכנים מקצועיים שיכולים לסייע לכל מי שעושה את צעדיו הראשוניים בתחום או שצריך למצוא את אנשי המקצוע הנדרשים לפרויקט שעומד על הפרק. למפקח יהיה ידע עשיר וניסיון רב בניהול האתר ובדאגה שכל תחום מקצועי מתקדם על פי הציפיות והממשקים בין התחומים השונים מבוצעים כהלכה.

 

 

החשיבות של עבודה עם מפקח בנייה בעל ידע נרחב

אין פרויקט בנייה שיהיה דומה לחלוטין לפרויקט אחר ויש חשיבות גבוהה מאד לשימת לב לפרטים הקטנים ולכך שאין חריגות בשום עניין שקשור להתקדמות הבנייה. מכאן שמי שמפקח על התהליך חייב להכיר לעומק את כלל הנושאים והתחומים המעורבים בתהליך ויידע איך לנהל כל יום עבודה מתחילתו ועד סופו תוך כדי מתן דיווחים למי שצריך וכמובן וידוא בסוף היום שכלל המשימות התקדמות או בוצעו על פי הציפיות, ההערכות ולוחות הזמנים שהוגדרו. כל חריגה תהיה משמעותית מאד ולכן חשוב שהמפקד יידע בדיוק איך ומה לעשות, מה שיבטיח הצלחה בפרויקט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: