שדרוג קיר מסך קיים – האם זה אפשרי?

תוכן עניינים

אם המגדל שלכם מחופה בקיר מסך שהותקן בו עוד בתהליך הבנייה ההתחלתי שלו, יש סיכוי די גבוה שאחרי כמה שנים, הקיר הזה צריך תחזוקה. שדרוג קיר מסך נדרש ממש כמו שיש צורך בקיום תהליכי שימור וחיזוק בכל מבנה, מכל סוג שהוא. תהליכי החידוש, השיקום והתחזוקה נעשים במטרה למנוע חדירה של מים אל תוך המבנה, לשמור על האיטום ולא פחות חשוב לשמר את ערך הנכסים בתוך המגדל.

 

אז איך מתבצע שדרוג קיר מסך?

כדי לבצע תהליכי שדרוג בחלק החיצוני של המבנה, צריך לשים דגש רב על התהליך כולו ולהבין מה המצב של הקיר. קיים קשר ישיר בין הזמן שהקיר נבנה לזמן השיקום, שכן ככל שיותר זמן עובר, ככה מעטפת מגדלים, צריכה שדרוג רציני יותר. הדבר הראשון שצריך לבדוק בהיבט של קירות מסך הוא שיש מרווח אופטימלי בין החלק הפנימי של הקורות העשויים בטון לבין החלק החיצוני של הרצפה. בנוסף, לעתים התהליך כולל בצנעה של אגפי חלונות ודלתות אשר נפתחים לכיוון הפנים ותהליכי תחזוקה כמו זיגוג למשל גם בחלקים הפנימיים וגם בחלקים החיצוניים של החיפוי. יש לשים דגש על נושא האקוסטיקה, האיטום והגימור הפנימי של הפרופילים עצמם.

מה חשוב שמדובר בשדרוג מעטפת חיצונית?

הדבר החשוב ביותר הוא להבין את נקודת המוצא שלנו ומה המטרות שלנו בתהליך השיקום. מאוד מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בתהליך הזה של שיקום מבנים עם דגש על שיקום או שדרוג מעטפת חיצונית קיימת. חשוב לזכור כי מדובר במערכת העשויה משילוב של אלומיניום וזכוכית, לכן יש להתייחס לחומרי הגלם הללו באופן המתאים להם במטרה לשמור על החיפוי חזק, אסתטי ואיכותי לאורך השנים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: