רכישת דירה – האם זה כדאי בכל מחיר?

תוכן עניינים

כבר למעלה משני עשורים שלמים, שהשקעות נדל"ן נחשבות לסוג ההשקעות הכלכליות הכי נפוצות והכי כדאיות במדינת ישראל. לפי נתונים רשמיים של משרד האוצר, האחרונים מצביעים כי בערך עשרים אחוזים מכלל אזרחי המדינה, מחזיקים בהשקעה כלכלית נדל"נית כזו או אחרת. אולם, אנשים רבים תוהים לגבי רכישת דירה בשנים האחרונות, והם מעלים סוגיות כמו – האם כדאי גם בימנו לרכוש דירה? האם מדובר על דבר אשר כדאי לנו בכל מחיר? בדיוק בגלל זה, ריכזנו לכם מידע בלעדי על רכישת דירה בשורות הקרובות.

בתור התחלה – מה זה דירה להשקעה?

על פי הגדרה יבשה, דירה להשקעה מוגדרת בתור נכס כלשהו אשר נרכש לא עבור צרכי מגורים, אלא עבור צרכים כלכליים כאלה או אחרים, זאת לדוגמת – השכרה של הנכס, מכירה של הנכס ברווח כלכלי, וכיוצא בזאת. אם אתם מעוניינים לרכוש דירה להשקעה, כדאי לכם לבחור לקחת את השירותים של יועץ משכנתאות מקצועי שיסייע לכם להיכנס לתהליך הזה. המטרה העיקרית כשאם רוכשים דירה להשקעה, היא להשתמש בכסף שהשקעתם על מנת שתוכלו לייצר עבור עצמכם כסף נוסף.

 

אחת ולתמיד – האם גם היום כדאי לרכוש דירות להשקעה בכל מחיר שיש?

הרבה אנשים תוהים האם בשנת 2023 יש עדיין את אותה כדאיות כשאנחנו ניגשים לרכישה של נכס להשקעה. שאלה זו היא שאלה לא פשוטה בכלל, וקשה לענות עליה, אולם, לרכישת נכסים להשקעה יש כמה וכמה יתרונות משמעותיים שאתם חייבים להכיר, וחשוב לקחת אותם בחשבון כשאנחנו ניגשים לקראת רכישת נכס להשקעה כלכלית:

  • השקעה בטוחה לעומת השקעות אחרות
  • סיכוי רווח גדול
  • פוטנציאל גדול לתשואה כלכלית
  • ערוצים רבים למינוף של ההשקעה הכלכלית

לפני שאתם מחליטים באופן סופי לרכוש דירה

לפני שאתם לוקחים על עצמכם את ההחלטה הזו של לרכוש דירה, שכן בכל זאת מדובר בהחלטה לא פשוטה, כזו שמעורבים בה לא מעט גורמים ויחד עם זאת תוכל להתממש רק אם נקבל אישור לקבלת משכנתא, חשוב לעשות סוג של סקר שוק. בשלב הראשון, מה שאתם יכולים לעשות הוא לברר על אזורים בארץ שרלוונטיים לתקציב שלכם ולחקור אותם. כדאי לדבר עם אנשים שרכשו לאחרונה דירה באותם אזורים, להבין האם הם רכשו את הדירה לצורכי מגורים או לצורכי השקעה, לבדוק את השוק באותו אזור ואת התשואה שניתן לקבל תוך מספר שנים. בנוסף, שווה לדבר עם אנשי מקצוע רלוונטיים לתחום כמו משרד תיווך רציני, עורך דין העוסק בתחום הנדל“ן וכמובן יועץ משכנתאות. רק אחרי מחקר מקיף בנושא ולמידת התחום לעומק, תוכלו להבין באמת האם שווה לכם להשקיע ולקחת את הסיכון או להמתין לתקופה טובה יותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: