המדריך עבור הון עצמי לדירה ראשונה – כל הדרך למשכנתא

תוכן עניינים

זוגות צעירים רבים ניצבים בשלב של רכישת דירה ראשונה, אך רובם אינם יכולים לעמוד בהון העצמי הדרוש עבור רכישת דירה ונטילת משכנתא. על כן, הם לוקחים מן הבנק משכנתא על הסכום המירבי אותו ניתן לקחת והוא 75% מערך הנכס. במקרה שכזה, אחוז מימון המשכנתא אותו ניתן לקחת יחסית גבוה ולכן גובה ההחזרים יהיה גבוה גם כן.
לכן, בכדי להקל על הזוג הצעיר בעת נטילת המשכנתא ממליצים אנשי ייעוץ משכנתאות רבים על הורדת אחוזי המימון והעלאת גובה ההון העצמי אותו הם מביאים לעסקה. אין ספק שזהו אתגר גדול עבור הזוג הצעיר, אך עם קצת יצירתיות – ניתן בהחלט לעשות זאת.

הון עצמי לדירה ראשונה

הורדת אחוזי מימון, פלוס הון עצמי לדירה ראשונה

המטרה של הורדת אחוזי המימון של המשכנתא היא כמובן הורדת גובה ההחזר החודשי של המשכנתא, דבר שיהפוך את חייו של הזוג הצעיר בפן הכלכלי לקלים מעט יותר. אחת הדרכים הנוחות ביותר להעלאת גובה ההון העצמי אותו אנו מביאים לעסקה הוא לקחת הלוואה מבני משפחה, כאשר אותה הלוואה תהיה לטווח ארוך מאוד והריבית עליה תהיה נמוכה. הלוואה שכזו היא כמובן דבר שלא ניתן לקחת מגוף מממן, שכן בדרך כלל אחוזי הריבית על ההלוואה יהיו גבוהים מאוד.

דרך נוספת להעלאת ההון העצמי אותו נביא לעסקה היא הלוואה מקרן השתלמות. לרובנו יש קרן השתלמות ממקום העבודה, או אחת שפתחנו לעצמנו כאשר לאחר שש שנים היא נפתחת וניתן להלוות מעצמנו את הכסף הזה בתנאים מועדפים. הלוואה מקרן השתלמות נחשבת להלוואה נוחה יחסית; נוכל להשתמש בה בכל עת, או לפדות אותה במספר נקודות על ציר הזמן של ההלוואה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: