מה זה דיקור יפני?

תוכן עניינים

אנשים רבים שמעו את המושג דיקור סיני והם אפילו מטופלים בשיטה זו המסייעת לטפל במגוון עצום של בעיות ותסמינים רפואיים, אך לא רבים הם האנשים ששמעו את המושג דיקור יפני. אז כדאי לדעת כי דיקור סיני הגיע במאה החמישית לספירה ליפן ושם הוא עבר כל מיני שינויים שהפכו את השיטה שאמנם מבוססת על התפיסה הסינית, אך מביאה איתה גם חדשנות יפנית. כך או כך, שתי השיטות מסייעות לאזן את הגוף גם בפן הפיזי וגם בפן המנטלי נפשי. מי שהתחיל לטפל בשיטה זו ביפן היו דווקא העיוורים שיש להם חוש מישוש מאוד מפותח.

 

דיקור יפני – איך זה עובד?

כאשר מגיעים למקום המטפל בדיקור יפני כמו מרפאה טבעית, בעזרת המישוש המטפל מרגיש האם אצל המטופל יש לחצים או הצטברויות של מתח והאם יש אזורים מסוימים עם רמת רגישות ו/או כאב גבוהים יותר. על פי השיטה היפנית, מרכז הגוף נמצא דווקא בבטן ושם גם תהליך המישוש מתבצע. קוראים לאזור הזה HARA. אזור זה שופע ברפלקסים ואז על ידי תהליך המישוש המטפל יכול להבין היכן קיימות חסימות אנרגתיות ואז הוא מתאים לפי זה את נקודות הדיקור.

 

 

יש נקודות ממשק וגם יש דברים שונים בין שני תהליכי הטיפול הללו. למשל, בשונה מהטיפול הסיני, המטפל באמצעות השיטה היפנית עושה שימוש בסוג של מוליך שעוזר להחדיר את המחטים בצורה מאוד מדוייקת. לעתים גם יחמם המטפל את המחטים באמצעות צמח המכונה מוקסה אבל זו גם שיטה שהחלו לשלב אותה בדיקור הסיני.

 

 

באילו מצבים ניתן לטפל?

ניתן לטפל במגוון רחב של מצבים כמו כאבי ראש ומיגרנות, שינויים הורמונליים, מתח, בעיות שינה, כאבי בטן ובעיות במערכת העיכול, דלקות ועוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: