זיפו

תוכן עניינים

זיפו הוא מותג של מציתים שבתחילת הדרך היו מיועדים לאנשים שמעשנים (סיגריות או סיגרים) אך עם הזמן הפכו להיות מוצרים שיש בהם כדי סמל סטטוס גם בקרב מי שלא מעשן אך מחזיק מצית בהישג יד עבור כל צורך שמתעורר. מדובר במותג ותיק במיוחד שמתאים את עצמו ואת אינספור הדגמים שלו לכל מקום ברחבי הגלובוס וכך גם בישראל. כיום אפשר לבחור מתוך אלפי דגמים של מציתים, חלקם גם ניתנים למילוי חוזר כך שהם משמשים לא רק כפריטי אספנות אלא גם כחפצים שימושיים ויומיומיים. מכיוון שמדובר במותג ותיק במיוחד הרי שעם הזמן אפשר לראות ולמצוא דגמים עם הטבעות או דוגמאות של אירועים חשובים שקרו בעבר, ואלה פריטי האספנות האמיתיים. מאחורי הקלעים של עולם העישון והשימוש במציתים לצורך הדלקת הסיגריות – יש גם עיסוק בלתי פוסק במציתי זיפו בקרב אספנים.

 

שילוב בין מצתים לבין אביזרים עישון אחרים

מי שעושה שימוש במצית של זיפו כחלק משגרת העישון שלו צריך להצטייד בכל שאר האביזרים לשם עישון תקין וחווייתי. חשוב מאד לקנות את כל האביזרים בחנות או אצל ספק שמתמחה ספציפית באביזרי עישון, מה שיבטיח מבחר גדול, ידע מקצועי ומעמיק של העובדים ואפשרויות בחירה מרובות. בעת הבחירה מתות וופורייזרים מומלצים חשוב להתייחס לנוזלי האידוי ולאופן החימום וכך לבחור את כל האביזרים הדרושים והמתאימים. העישון הוא עניין של חוויה אישית וכל אדם שמעשן חווה אחרת את העישון. כל אביזר שעושים בו שימוש וכל חומר שמעשן ישפיע על הטעם, הריח והארומה של החוויה כולה ולכן מי שמעשן בוחר בקפידה כל פריט או חומר שילווה את העישון עצמו. יש מי שמעשן במשך היום מדי פעם ויש מי ששומר את העישון לסוף היום וכך הוא נרגע ושם את טרדות השגרה מאחוריו. מכאן החשיבות של בחירת כל פריט שמלווה את העישון, באותה חשיבות שבה בוחרים את החומרים שמעשנים.

 

 

לעשן עם זיפו

בקב מעשנים יש לא רק את החוויה האישית שלהם ובמקרים רבים יש השוואה של אביזרי העישון השונים בין המעשנים. מי משתמש במה, כמה עולים החפצים המדוברים, מאיפה הכי כדאי לקנות וכמובן שכל מעשן רוצה לעשות כמה שיותר רושם בקרב החברים שלו או השותפים שלו לעישון. כאשר שולפים מהכיס מצית של זיפו אין ספק שזה יעשה את האפקט, שכן כל אחד היה רוצה מצית מיוחדת של זיפו שנבחרת בקפידה ואולי גם משקפת חוויה אישית או בחירה מושכלת של הדוגמה או החריטה שעליה. אם יהיה מדובר במצית עם חריטה משמעותית של אירוע היסטורי אין ספק שגם חוויית העישון תהיה מושפעת מכך והעניין החברתי בקרב המעשנים יקבל משמעות חדשה והרבה יותר עמוקה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: