משכנתא לעסק

תוכן עניינים

משכנתא היא הלוואה של סכום כסף גדול שבדרך כלל יש לו מטרה אחת ספציפית – לקנות דירה. יחד עם זאת לפעמים המושג מושאל גם לנושאים אחרים כמו במקרה של הלוואה לטובת פתיחת עסק. מכיוון שגם כאן יהיה מדובר בסכום גבוה של כסף שלבעליו החדש לא בהכרח יהיה אותו הרי שההתייחסות אליו תהיה כמו ההתייחסות אל משכנתא. גם במקרה זה יצטרך בעל העסק להתחיל את התהליך עם הון בשיעור מסוים שכבר יש לו משלו וגופים כמו הבנקים או חברות אחרות שמתעסקות בכספים ישלימו עבורו את שאר הסכום הנדרש לו לשם הגשמת חלום הקמת העסק שלו. חשוב לדעת שבתחילת הדרך יש לא מעט כסף שצריך להשקיע אך כאשר העסק עובד כמו שצריך ומרוויח – אט אט אפשר להחזיר את ההלוואה.

 

איך עובד התהליך?

חשוב מאד שמי שחולם לפתוח עסק לא יעשה שום דבר לבד אלא יהיה מלווה באנשי מקצוע שיוכלו לתת לו ייעוץ פרטני בנוגע לתהליך ולגבי הצעדים שעליו לבצע. אחד מאנשי המקצוע האלה הוא יועץ משכנתא שחשוב מאד לקבל ממנו מידע פרטני בדיוק כפי שפונים אליו אם רוצים לרכוש דירה. להלוואות בסכומים גבוהים יש את התנאים שלהן וחשוב מאד שלצד בעל העסק יהיה מי שמכיר את התחום, בקיא בו ומנוסה בו והוא יוכל גם להסביר ללקוח את כל המשמעויות של המושגים והמספרים וגם ייתן לו ייעוץ פרטני בנוגע והמלצות בנוגע להחזר ההלוואה שהוא יקבל. באופן כללי התהליך יהיה דומה לזה של קבלת משכנתא לצורך קניית דירה אך יהיו ההבדלים בקטנים שיצביעו על כך שהפעם מדובר בהלוואה שהמטרה שלה היא הקמת עסק חדש יש מאין. עם יועץ צמוד בעל העסק יכול להיות בטוח שהוא יקבל את ההצעות הטובות והאטרקטיביות ביותר.

 

 

העזרה הגדולה של קבלת משכנתא לצורך הקמת עסק

אפשר לומר שללא משכנתא לעסק כמעט ואי אפשר להקים את העסק לבד ומה שמהווה את מכשול המשמעותי זה ההון ההתחלתי הדרוש לצרכי השקעה כשהעסק עדיין כלל לא קיים אבל כבר יש לא מעט הוצאות שקשורות בו. בזכות המשכנתא שאפשר לקבל הרבה מאד בעלי עסקים מצליחים להקים את העסק שהם חולמים עליו ואט אט העסק צומח, מצליח ומשגשג והם יכולים להתחיל להחזיר את ההשקעה שלהם בו. למרות הלחץ שיש כאשר מקבלים הלוואה של סכום כסף גדול מהמדינה – ברגע שיודעים שיש ליווי צמוד של איש מקצוע שמכיר את עולם המשכנתאות אפשר להיות בטוחים שכל החישובים והסימולציות בוצעו בצורה נאמנה למציאות וכל מה שצריך זה להיצמד לתוכנית העסקית שהותוותה כדי שאכן העסק יהיה בצמיחה ובהצלחה עם תזרים חיובי והכנסות שלא פוסקות וגם תהיינה גבוהות יותר מההוצאות.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: