חפצי אספנות לבית כחלק מקונספט עיצוב הבית

תוכן עניינים

מעצבים את הבית שלכם מחדש? רוצים להוסיף לאחד החללים או לכמה מהם טאצ‘ וינטג‘ ייחודי ומיוחד? תוכלו לעשות זאת די בקלות עם חפצי אספנות לבית. יש בישראל כמה חנויות הפזורות מצפון ועד דרום שההתמחות שלהן היא מכירת עתיקות ופריטי אספנות מיוחדים. ריהוט אנגלי ועתיק, בובות עתיקות שאפשר לשלב בחדרי הילדים, כלי פורצלן מיוחדים בשילוב פיגורות מעוצבות, פעמונים, חפצי נוי, אהילים, שנדלירים שרואים רק בסרטים ובסדרות של פעם, תמונות מיוחדות, מראות ועוד מגוון של מוצרים.

 

חפצי אספנות לבית – איך זה עובד?

בעיקרון יש כל מיני סוגים של מכירות וזה מאוד תלוי ב-סוגי ענתיקות שאתם מחפשים. למשל יש כאלה שמוכרים פריטים שמגיעים אליהם דרך אנשים שהם מכירים או פריטים שהם מוצאים בשווקי הפשפשים ברחבי הארץ. לעתים המכירות נעשות מתוך מחסנים. יש גם חנויות מקוונות ובהן ניתן למצוא כל מיני אוצרות משפחתיים שאספו במשך עשרות אפילו לפעמים מאות שנים מכל העולם. גם תכשיטים, קריסטלים, פריטים משנות ה- 40 וה- 50, פריטים בסגנון הנקרא ארט דקו, צלחות, כלים, כוסות וסירים בסגנון וינטג‘ – את כל אלה ניתן למצוא בחנויות ובשווקים המתמחים במכירת מוצרים עתיקים.

האם ניתן לשלב את הישן בחדש?

בהחלט. היום נהוג לשלב מגוון של מוצרים וחפצים עתיקים גם בבתים ודירות המעוצבים בסגנון מודרני. כדי לעשות את זה ולהשיג הרמוניה חשוב שלא להעמיס יותר מדי פריטים מצד אחד ולשמור על איזון בין מרקמים, צבעים וחומרי גלם. תוכלו לקחת השראה מאתרים העוסקים בעיצוב ישן חדש, ורשתות חברתיות כמו פינטרסט, פייסבוק ואינטסגרם, שם כל הזמן מעלים תמונות, לחפש מעצבות פנים או נשים המתמחות בהום סטילינג שזו בדיוק ההתמחות שלהן ורק אז לחפש את המוצרים שהכי מתאים לכם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: