הרחקת בעלי כנף – למה בכלל צריך את זה? ואיך עושים את זה?

תוכן עניינים

הרחקת בעלי כנף הוא תחום שלם שכל הזמן מתפתח עם השנים. למשל בעבר היו רק רשתות ודוקרנים להרחקת יונים והיום יש אפילו אמצעי סאונד המסייעים להרחיק אותן מאזורים בהם הן מקננות. עולה כאן שאלה חשובה, לגבי מדוע בכלל להרחיק את אותם בעלי כנף? הרי יונים ובעלי כנף מסוגים אחרים הרי אינם נחשבים על פי חוק למזיק טורדני. יחד עם זאת, הם כן גורמים לנזקים כלכליים אדירים ולפגיעה תבראותית.

 

לאילו נזקים גורמים בעלי כנף?

יונים גורמות לנזקים גם בבתים פרטיים ודירות, אך גם במפעלים, מסעדות, מרכזים מסחריים, לולים ובתי עסק. למשל, מחלות מיונים יכולות להוביל להיווצרות של זיהומים ווירוסים מסוגים שונים שמזיקים מאוד לבני אדם, ילדים ותינוקות. היונים גם מביאות איתן כינים. במחסנים ומפעלים הם גורמים ללכלוך, מזהמות את הסחורה ויש מקומות שהרעש שהן עושות במהלך היום וגם הלילה הוא בלתי נסבל.

איך מטפלים בבעיה?

הרחקת בעלי כנף עם דגש על יונים נעשית בצורה מקצועית. קודם כל, צריך שיגיע בעל מקצוע לאזור ויבין את חומרת הבעיה ויוכל גם לאפיין את האזור. יש הבדל בין יונים שמגיעות לגגות, יונים שנמצאות במסתורי כביסה או יונים שנמצאות על אדן החלון.

 

לפי המרחב בו היונים נמצאות ניתן יהיה למצוא את הפתרון המתאים. ניתן להתקין דוקרנים מכל מיני סוגים להרחקת יונים, רשתות שמונעות מהיונים לקנן ואפילו להיעזר במערכות אולטראסוניות שבעצם מרחיקות בעלי כנף מכל מיני אזורים רגישים. יש גם פתרון נוסף הנקרא דלתות מהירות או יריעות מסוג פולי אטילן התורמות לאיטום מקסימלי ומונעות מבעלי הכנף לחדור פנימה. כן חשוב לפנות לחברה מקצועית המתמחה בהרחקת יונים לביצוע התהליך באופן יסודי.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: