צילום תכשיטים

תוכן עניינים

כמה וכמה סוגים של אנשי מקצוע יכולים לצלם תכשיטים וחשוב להבין איך זה יכול להיות מבוצע בדרך הכי טובה ונכונה. כאשר מצלמים תכשיטים צריך לשים לב ללא מעט פרמטרים ונתונים סביב התכשיט עצמו, בשל היותו קטן, עדין וכזה שצריך להעביר מסר דרך התמונה. מי שמתבונן בתמונה שמצולם בה תכשיט צריך להבין את התכונות של התכשיט כפי שהן באות לידי ביטוי רק דרך התמונה ולכן יש תהליך לא קצר של חשיבה מעמיקה שצריך לבצע כאן. צילום של תכשיט חייב להיות מבוצע על ידי חצובה שתייצב את המצלמה, תוך כדי שימוש בעדשה שיכולה להתמקד גם בשרשרת או בחיבורים שבין הטבעת ליהלום, למשל וגם עצם המיקום או המנח של התכשיט חשובים וישפיעו על התמונה שתתקבל לבסוף. בניגוד לסוגים אחרים של צילומים – על מנת לצלם תכשיטים צריך אביזרים ייחודיים.

 

תשומת הלב היתרה בעת צילום תכשיטים

כאמור, צילום של תכשיטים הוא ענף נפרד בתחום של צילום מוצרים אבל תחום כזה שצריך בשבילו היערכות מיוחדת. לא כל צלם יכול לבצע צילום יעיל ואיכותי של תכשיטים וחשוב מאד לבחור את הציוד המתאים לשם כך. כיום מומלץ מאד שיהיה בנמצא סטודיו לצילומים שיהיה מאובזר בכל מה שצריך על מנת להפיק את הצילומים הטובים, האיכותיים והיפים ביותר, אלה שדרכם התכשיטים ייראו בבירור ויהיה קל להבין שהתכשיטים בעצמם הם תכשיטים באיכות גבוהה. צלם מוכשר שיש לו גם כשרון לאומנות יידע איזה חלק של התכשיט לצלם, איך לשחק עם התאורה כך שתחמיא לתכשיט ותעזור לו להיראות הכי טוב ויפה דרך התמונה, יידע איך לבחור את המנח של התכשיט על משטח הצילום וכמובן יידע לכוון את כל המאפיינים הטכניים – חשיפה לאור, מהירות הפתיחה והסגירה של התריס, הזום והפוקוס וכל מה שישפיע על התמונה בסופו של התהליך.

 

 

הייחודיות בעת צילום תכשיט

כל תמונה שמצלמים בה תכשיט תהיה שונה מקודמתה כאשר יהיה שינוי כזה או אחר באחד הפרמטרים הטכניים. לא כל צלם שמציע שירות של צילום מוצרים יידע גם איך לצלם תכשיטים בצורה הטובה ביותר, שכן הם דורשים התנהלות עדינה במיוחד ולא כל אחד יכול לעשות את זה. מסיבה זו חשוב מאד לשים לב לצלם שבוחרים ולהתעמק בניסיון שיש לו. אנשי מקצוע שעוסקים בצורפות או עיצוב תכשיטים יידעו להמליץ על צלמים שהם עובדים איתם, שמצלמים תמונות לא רק יפות ואיכותיות אלא גם כאלה שמספרות את הסיפור של התכשיט, כלומר מעבירות את המסר הדרוש. לתמונה תהיה מטרה מסוימת ולכן חשוב מאד לוודא שמי שיתבונן לאחר מכן בתמונה אכן יהיה חשוף למטרה הזאת, כך שאפשר יהיה להכריז שהצילום היה נכון ויעיל והמטרות אכן הושגו מבחינתו של הצלם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: