ביטוח סיעודי – כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

ביטוח סיעודי הוא למעשה ביטוח פרטי אשר נועד למצבים בהם המבוטח מגיע למצב סיעודי. זאת בעוד כי אזרחים שטרם דאגו לעצמם לביטוח פרטי, יכולים לפנות אל ביטוח לאומי ולהתחיל לעבור ועדות רפואיות אשר יקבעו את רמת הסיעוד. יחד עם חלוף השנים האחרונות, ראוי לציין כי מרבית חברות הביטוח כבר לא מנפיקות פוליסות סיעוד חדשות, ומעט מאוד חברות עדיין מבצעות זאת בתחום הפרטי. מנגד, קופות החולים משווקות פוליסות של ביטוח סיעודי לתקופה של מספר שנים. כמו כן, עליכם לזכור כי כל אדם במדינת ישראל רשאי לבצע תשלובת של ביטוח סיעודי מקופת חולים עם ביטוח פרטי, במקביל לשמירה על זכויותיו בביטוח הלאומי. אז מיהו אדם סיעודי? כיצד ניתן לממש ביטוח זה, והאם כדאי לפנות לעורך דין? על כך במאמר הבא.

 

מיהו אדם סיעודי?

אדם סיעודי זה אדם שאינו מחזיק באפשרות לבצע פעולות ההכרחיות לעצמאות בשגרת היום יום, ותלוי באדם אחר, בין אם מדובר על אכילה ושתייה, ניידות, שליטה בסוגרים, התלבשות וכיוצא בכך. כמו כן, חוסר המסוגלות יכול להיגרם בעקבות שורה רחבה של סיבות, בין אם מדובר על שיתוק, תאונת דרכים, מחלת נפש קשה וכן הלאה. יחד עם האמור, בניגוד לדעה הרווחת, יש לציין כי אדם יכול להפוך לסיעודי בכל גיל, בעוד כי ישנם מצבים בהם המצב הסיעודי הוא זמני בלבד, כמו לאחר ניתוח או לחילופין לאחר התאוששות מתאונת דרכים. 

 

 

איך אפשר לממש ביטוח סיעודי?

את הביטוח הזה ניתן למימוש על ידי פנייה אל חברת הביטוח בה ביטחתם את עצמכם בביטוח סיעודי. יחד עם האמור, חשוב לדעת כי החברה בה אתם מבוטחים תבקש שתפנו לוועדה רפואית, על מנת לבדוק ולאמת את רמת הסיעוד שלכם, באמצעות מבחן תלותיות ייעודי. כמו כן, בתום הבדיקה ייקבע האם אתם אכן סיעודיים, ובמידה והתוצאה אכן תהיה חיובית, תוכלו לקבל את סכום הכסף הנקוב בפוליסת הביטוח שלכם. 

 

על החשיבות בהתייעצות עם עורך דין מקצועי

גם כאשר מדובר על סיעוד זמני וגם כאשר מדובר על סיעוד לצמיתות, מוטב לפנות לשירותיו של עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום, בין אם מדובר על עורך דין אובדן כושר עבודה, עורך דין המתמחה בביטוח סיעודי בפרט וכיוצא בכך – בהתאם לצרכים ולמצב האישי שלכם. למעשה, עורך דין מנוסה יסייע לכם לבחון את תנאי הפוליסה שלכם, יבדוק כי אתם אכן עונים על הקריטריונים, ויתכנן יחד איתכם את האסטרטגיה האידיאלית. 

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: