דלת טרוקה

תוכן עניינים

דלתות שנטרקות מאליהן הן פתרון מצוין בכל מצב או מקום שבו נדרש לוודא שהדלת נסגרת לאחר שפותחים אותה. דלת טרוקה יכולה להתאים, למשל, לגן ילדים, למרפאה או אפילו לבית שיש בו חיות מחמד שלא רוצים שינצלו את הדלת הפתוחה כדי לברוח החוצה מן הבית. מדובר במנגנון שמותקן בראש הדלת ומפעיל עליה לחץ וכך ברגע שהדלת לא מוחזקת בכוח על ידי מישהו באופן יזום – היא מיד נסגרת ונטרקת. בדומה יש דלתות טרוקות מסוג נוסף ואלה דלתות שהידית החיצונית שלהן לא מאפשרת למי שעומד בחוץ לפתוח אותן אלא באמצעות מפתח. הידית שנפתחת ממוקמת בצד הפנימי של הדלת.

 

מי יכול להתקין דלת טרוקה?

כמו בכל פעולה אחרת שנדרשת לביצוע בדלתות, מנעולים או מפתחות – גם התקנה של ידית לצורך יצירת דלת טרוקה מוטלת על מנעולן מקצועי, מוסמך ומורשה. כל לקוח שפונה אל מנעולן ישמע ממנו על האפשרויות אשר עומדות בפניו ולאור ההמלצות המקצועיות שלו יקבל את ההחלטה איך יהיה הכי נכון לעול ולהתנהל. יש מי שיבחר להתקין מנגנון של דלת טרוקה בעת החלפת מנעולים לאחר שקרתה תקלה זו או אחרת ויש מי שמלכתחילה בעת התקנה של דלת חדשה יעדיף לבחור בסוג זה. לכל אדם ולכל לקוח יהיה מערך השיקולים שלו וכך הוא יבחר מה הוא מעדיף להתקין בבית שלו או בחלל שהוא מנהל.

 

 

הנוחות והיתרונות של דלקת טרוקה

דלת טרוקה יכולה להיות נוחה מאד במגוון מקרים או מצבים. היא חוסכת את הצורך לנעול את הדלת מבחוץ בכל פעם שיוצאים מהבית, אין הכרח לנעול את הדלת מפנים לאחר שנכנסים ובעצם אפשר לומר שהיא שומרת ומגנה על פנים הבית או החלל מפני פריצות, שכן ללא מפתח מתאים אי אפשר אפילו לנסות לסובב אותה או לפתוח אותה על מנת להיכנס. בשילוב עם אמצעי נעילה נוספים הדלת הטרוקה יכולה לתת ללקוח הרבה מאד שקט נפשי ולכן היא מומלצת על ידי לא מעט מנעולנים שיכולים להגיע אל הלקוח ולהתקין את המנגנון על המקום.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: