איך להגדיל את הפנסיה כבר מגיל צעיר?

תוכן עניינים

כבר שצעירים ועדיף כמה שיותר צעירים כדאי לחשוב על העתיד שלנו. אם נצליח לחסוך מספיק כסף, נוכל להנות מגיל הפנסיה ולא נצטרך להמשיך לעבוד אחרי גיל הפרישה. אם מסתכלים על הנתונים, אין ספק כי הדבר מעורר דאגה ולכן הדור שלנו צריך ללמוד מהדור הקודם ולעשות כל מה שאפשר כדי לחסוך יותר לעתיד טוב יותר. בתכנון פנסיה, ככל שמתחילים לחסוך מוקדם יותר, כך ניתן להשתפר, הודות לכוח הריבית. וגם אם התחלתם לחסוך מאוחר, או עדיין לא התחלתם, חשוב שתדעו שאתם לא לבד, ויש צעדים שתוכלו לנקוט בהם על מנת להגדיל את החיסכון הפנסיוני שלכם. אז איך להגדיל את הפנסיה כבר מגיל צעיר?

הטיפים הבאים מסייעים להגברת החיסכון הפנסיוני, ללא קשר לשלב החיים הנוכחי, ולקדם מגיל צעיר את הפרישה שאתם מדמיינים.

מתחילים היום לחשוב איך להגדיל את הפנסיה

במיוחד כשמתחילים לחסוך לפנסיה, חשוב להתחיל לחסוך בגיל צעיר, כדי להשיג ריבית גבוהה, ולאפשר לנכסים לייצר רווחים, שמושקעים מחדש על מנת לייצר רווחים נוספים, עם הזדמנויות יעילות לצמיחה. יש היום מגוון של אפשרויות בהיבט של חיסכון ולכן אחד הדברים היותר טובים שאתם יכולים לעשות הוא לבדוק מול סוכן פנסיוני אילו אפשרויות יש לכם כבר היום. למשל, תוכלו לפתוח קרן השתלמות ולהחליט שאתם לא נוגעים בה עד גיל הפנסיה, הקרן הזו שווה הרבה יותר מאשר קרן הפנסיה בעצמה. בבלוג maagan-shelter.org.il תוכלו להתרשם ממידע רלוונטי נוסף על גיל הפרישה.

יצירת תוכניות חיסכון אוטומטיות

אנשים רבים יודעים שהם צריכים להגדיל את סכום ההפרשות שלהם לפנסיה, ואחת האפשרויות היא להפוך את ההפרשה לפנסיה לאוטומטית מדי חודש, כדי להגדיל את החיסכון מבלי לחשוב עליו.

אתם יכולים גם להפוך את בחירת ההשקעה שלכם לאוטומטית עם תוכנית השקעות מאורגנת, שמשקיעה נכסים אוטומטית בקרנות ספציפיות.

חיסכון בהוצאות

מומלץ לבדוק את התקציב, לנהל משא ומתן על תעריף נמוך יותר לביטוח רכב, או לחסוך באמצעות הבאת ארוחת צוהריים מהבית לעבודה, במקום לקנות אותה.

חשוב לנהל מעקב אחר תזרים מזומנים על מנת לקבוע לאן הכסף שלכם הולך, ולמצוא אזורים להפחית את ההוצאות כדי שיהיה לכם יותר כסף לחסוך או להשקיע.

הגדרת מטרה

מומלץ להגדיר אמות מידה במשך כל שנות החיסכון לפנסיה, ולהשיג שביעות רצון מתוך הידיעה שיש סכום כסף שימתין לשימוש בגיל הפרישה. בגישה זו, ניתן לקבוע באיזה גיל תוכלו לפרוש וכמה תצטרכו להשקיע ולחסוך על מנת לעשות זאת.

שמירת כספים נוספים

בכל מקרה של כספים עודפים, מומלץ לא לבזבז אותם סתם. כשמתקבלת העלאה במשכורת, ניתן להגדיל את אחוז ההפרשה לפנסיה, ולהקדיש לפחות מחצית הכסף החדש לתוכנית הפרישה.

ולמרות שזה עשוי להיות מפתה לקחת את החזר המס או בונוס השכר הזה ולבזבז אותו על תיק מעצבים חדש או חופשה יוקרתית, אל תתייחסו לכספים הנוספים האלה כאל כספים שנמצאים. מומלץ לפנק את עצמכם במשהו קטן ולהשתמש בשאר על מנת לסייע בביצוע קפיצות גדולות יותר לעבר יעד הפרישה שלכם.

דחיית קצבת הביטוח הלאומי עם ההתקרבות לגיל הפרישה

על כל שנה שניתן לדחות את קבלת קצבת הביטוח הלאומי לפני הגעה לגיל שבעים, ניתן להגדיל את הסכום שיתקבל בעתיד.

גיל 62 הוא המוקדם ביותר שניתן להתחיל לקבל קצבאות פרישה מביטוח לאומי, אבל על כל שנת המתנה נוספת, הקצבה החודשית תגדל, וההכנסה הנוספת תצטבר במהירות. התנהלות זו יכולה גם להגדיל את ההטבות הפוטנציאליות לשאירים עתידיים עבור בני המשפחה.

בשורה התחתונה, כשהמטרה ברורה, העתיד מובטח

להתחיל מאוחר מדי ולחסוך מעט מדי היא התנהגות נפוצה שמובילה לחרטה בקרב פנסיונרים. מאמץ עכשיו יסייע לכם לצפות לפנסיה הולמת.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: