השתלת חניכיים כל הסיבות עיקריות לביצוע

תוכן עניינים

השתלת חניכיים – מבוא

השתלת חניכיים היא למעשה טיפול נפוץ בתחום רפואת השיניים, טיפול אשר נדרש לביצוע כאשר ישנו מצב של נסיגת חניכיים מלאה, דבר אשר גורם למעשה לחשיפה ארוכה ורחבה של שורש השיניים שלנו, או של שתלים במקרה שהם קיימים. בסופו של דבר, נסיגת חניכיים הינה דבר אשר מתרחש במקרים שבהם יסר חוסרים של רקמות חניכיים בחלל הפה שלנו, זאת כאשר תפקידה של רקמת החניכיים שלנו הינה להוות עמידות בסיסית בפני דלקת חניכיים.

מה הן הסיבות העיקריות להופעתן של נסיגות החניכיים השונות?

בסופו של דבר, עלינו לזכור כי תחום רפואת השיניים הוא תחום גדול מאוד הכולל טיפולים רפואיים רבים כגון – עקירות שיניים, ניתוח הרמת סינוס, ועוד טיפולים רפואיים רבים ומגוונים. השתלת חניכיים זה הליך רפואי לא פשוט בכלל, זאת כאשר הופעת סיבות ספציפיות יובילו לצורך של מקרה של נסיגת חניכיים. הסיבות הנפוצות להופעת נסיגת חניכיים הן כדילקמן:

  • נסיגת חניכיים מופיעה לעתים קרובות במקרים שבהם האדם המגיע לנסיגת החניכיים מבצע צחצוח שיניים בצורה חזקה וטראומתית. לפני ביצוע השתלת החניכיים, יש להרגיל את המטופל לעבור לטכניקות צחצוח שיניים נכונות יותר, ובעיקר עדינות יותר שאינן פוגעות במבנה החניכיים הקיים.
  • נסיגת חניכיים מופיעה לעתים קרובות בעקבות מקרים של דלקות חניכיים נקודתיות, ובעוצמה חזקה מאוד. בנוסף, נסיגת חניכיים יכולה להתרחש גם כתוצאה ממחלות זיהומיות שונות אשר מצטברות בחלל הפה שלנו, וגורמות בצורה ישירה לפגיעה רצינית בשיניים כתוצאה מכך.
  • טראומה מסוג מכני היא טראומה שעשויה לגרום במקרים רבים לנסיגת חניכיים. מדובר על טראומה אשר מתרחשת בדרך כלל מחפצים זרים לדוגמת עגיל, פירסינג, או בגלל ביצוע גירודים חזקים של הציפורניים, או עפרונות בחלל הפה.

 

איך בוחרים רופא שיניים לביצוע השתלת חניכיים?

שצריכים לבצע השתלת חניכיים, מדובר בתהליך מורכב מאוד ולכן לא כל רופא שיניים מוסמך או מתעסק אם תהליך שכזה. לכן, חשוב מאוד לוודא כי אתם בוחרים רופא שיניים רלוונטי שהמומחיות שלו בין השאר היא השתלת שיניים. בנוסף, חשוב לעשות סוג של סקר שוק, להשוות אפילו בין כמה רופאי שיניים, לקבל המלצות מאנשים שאתם מכירים ורק אז לקבל החלטה. כדאי לקחת בחשבון בתהליך קריטיונים כמו הידע והניסיון של הרופא, לשאול היכן למד, להגיע לקליניקה עצמה ולהתרשם מהרושם הראשוני שאתם מקבלים הן מהצוות הרפואי, הן מהקלינקה וכמובן מהרופא. תשאלו שאלות מקצועיות ונסו להרגיש האם יש חיבור מקצועי ואישי עם הרופא, שכן מדובר בתהליך מאוד מורכב. בנוסף, כדאי לבדוק מה העלות של ההשתלה ומה אתם מקבלים בתמורה לתהליך והאם יש טיפולים נוספים אותם תצטרכו לעבור כחלק בלתי נפרד מההשתלה. בחנו את רמת הזמינות של הרופא, תשאלו כמה טיפולים תצטרכו לעבור ולבסוף החליטו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: