השוואה חכמה בין כמה סמארטפונים מומלצים בשוק

תוכן עניינים

בממוצע הצרכן הישראלי מחליף את הסמרטפון שלו אחת לשלוש שנים. למעשה, אם בעבר היינו משתמשים בטלפון הנייד שלנו, רק במטרה לתת מענה לשיחות, להוציא שיחות ולכתוב קצת הודעות, היום הסמרטפון הוא הכל בשבילנו. הוא היומן שלנו, תיבת האימייל שלנו נמצאת עליו, דרכו אנחנו מחפשים מידע, מנווטים ממקום למקום, שומעים מוזיקה, צופים בסרטונים, גולשים באתרי הרשתות החברתיות, קוראים חדשות, מתעסקים עם אפליקציות ועוד. לכן, שאנחנו בוחרים סמרטפון חדש, אנחנו חייבים לבחון כמה סמארטפונים מומלצים ורק אז לקבל החלטה.

 

תעשו סקר שוק עם החברים ובני המשפחה שלכם

כמובן שכאשר בודקים כמה מכשירים, כדאי ואף רצוי לבחון את הצד הטכני של כל מכשיר, אבל לפני שמגיעים לכמה רזולוציה המצלמה מגיעה, כמה זיכרון יש עם המכשיר ועד כמה המסך חד וחזק, עדיף פשוט לשאול. תוכלו לדבר עם אנשים שאתם מכירים כמו חברים קרובים לכם, שכנים, קולגות ובני משפחה ולשאול אותם האם הם מרוצים מהמכשיר שלהם. לפעמים רכישה של אייפון זול במחיר מבצע יכולה להיות משתלמת מאוד לעומת קניה של מכשיר חדש לגמרי שאף אחד עדיין לא יודע עליו כמעט שום דבר.

התאמה הסמרטפון לצרכים שלכם

יש הבדל גדול בין צלמת אוכל ובלוגרית שכל היום מטיילת בעולם, אוכלת במסעדות ומעלה את התמונות שהיא מצלמת לאינסטגרם, עונה לעוקבים ומקדמת את העמוד שלה, לבין איש הייטק שעובד המון עם ארצות הברית בשיחות זום למשל. לכן, לפני שאתם קונים מכשיר סמרטפון מומלץ, אתם חייבים לשאול את עצמכם מה הצרכים שלכם מהמכשיר עצמו ולאילו פעולות הוא אמור לשרת אתכם.  האם אתם מזמינים משלוחים בכמות גדולה, מבצעים הרבה קניות אונליין, האם אתם צופים בסרטונים ומעלים אותם, האם אתם צריכים מצלמה טובה לשיחות וידיאו רבות, האם מה שחשוב לכם זה שיהיה לכם נוח לתפעל את הסמרטפון או שכל מה שמעניין אתכם זה הגודל של המסך, כי אתם לא רואים כמו שצריך. בקיצור- תבינו מה את צריכים ולפי זה תבחרו!

 

מאיפה לרכוש מכשיר סמרטפון חדש?

כאשר בוחרים מכשיר חדש, יש כמה אפשרויות. האפשרות הראשון היא כמובן לרכוש מכשיר חדש. את זה אפשר לעשות או ישירות מחנויות היבואן של אפל או סמסונג או חנויות אחרות המוכרות מכשירי סמרטפון מעולים. כמובן שזה הזמן להשוות מחירים ולהבין איפה אתם מקבלים תנאים טובים. דרך נוספת לרכוש מכשיר סמרטפון שהוא עדיין חדש, לפעמים אפילו באריזה אבל במחיר טוב מהחנות הוא בעזרת אתרי יד שניה וקבוצות בפייסבוק בהן אנשים מוכרים את המכשירים שקנו משום שהם לא מרוצים מהם מכל מיני סיבות. לפעמים רכשו להם בחול את הדגם שהם לא ממש התכוונו אליו, לפעמים המכשיר פשוט לא מתאים לצרכים שלהם ועוד כל מיני סיבות.

 

האם מכשיר יד שניה משתלם?

לפעמים כן ולפעמים לא. מצד אחד מדובר באחד השווקים הכי מתפתחים והכי חדשניים, כל יום יוצא לו לעולם סמרטפון חדש. לכן, יש תחלופה מאוד גבוהה ולא תמיד זה משתלם מבחינת העלויות. מצד שני, אם לא בא לכם להשקיע הרבה מאוד כסף, ואתם מוצאים מציאה, כלומר סמרטפון במחיר ממש טוב, יכול להיות שכן ישתלם לכם לרכוש מכשיר סמרטפון. לפעמים, אנשים צריכים סמרטפון למטרות זמניות כמו למשל נסיעה לחול לצורך עבודה זמנית או טיול של כמה ימים עד כמה שבועות ואז זה כן יכול להיות פתרון מצוין.

 

לסיכום, אם המכשיר שלכם כבר עשה את שלו, זה הזמן לרכוש סמרטפון חדש.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: