ארטיק טבעוני

תוכן עניינים

השנים האחרונות הביאו איתן לא מעט שינויים לעולמות האוכל והקולינריה. אם בעבר אג'נדה טבעונית הייתה נחלתם של מעטים, הרי שכיום מדובר באג'נדה שקל מאד להיות חשופים אליה ובהתאם לביקוש ההולך וגובר למאכלים שמתאימים למי שמקפיד על תזונה זו אפשר למצוא כל הזמן חידושים והמצאות של מרכיבים או של מאכלים מוכנים. כל מאכל שמכיל מרכיבים מן החי והיה מוגדר ככזה שיהיה מאתגר להפוך אותו לטבעוני – נמצאה הדרך לעשות אותו כזה ואין כמעט מאכל כיום שאין לו אלטרנטיבה טבעונית הגונה וטעימה שמתאימה למי שלא מוותר על העקרונות המוסריים שלו. כיום אפשר אפילו למצוא ארטיק טבעוני וגלידות שאין בהם שום מרכיב מן החי והם טעימים ומגוונים מאד באפשרויות הטעם שאפשר להשיג אותן. ככל והביקוש ימשיך לעלות – כך אפשר יהיה להתוודע לטעמים חדשים ושילובים מעניינים של גלידות וארטיקים טבעוניים.

 

מותגים מוכרים של ארטיקים טבעוניים

כיום אפשר להתוודע לסוגים שונים של ארטיקים וגלידות מסוגים שונים, בעיקר כאלה שעשויים מגוון רחב של חומרי גלם ומרכיבי יסוד. חברת מוג'ו הבין לאומית מייבאת לארץ מגוון רחב ומעניין של ארטיקים וגלידות טבעוניים שלא מבוססים על חלב וכך גם מי שמקפיד על תזונה טבעונית יכול ליהנות מהם. מלבד האפשרויות הטבעוניות מדובר בארטיקים שמבוססים על פירות וחומרי גלם טריים ובריאים, מה שהופך את הקטגוריה כולה לכזאת שעומדת ביחס הפוך לפגיעה בבריאות או להשמנה. במקום שמנת יש כמות מכובדת של פרי טרי טחון וקפוא, במקום חומרי טעם וריח מקפידים על השימוש בפירות טריים ככל האפשר ובמיץ לימון שגם מחזק את הטעם וגם מהווה חומר משמר מן הטבע ועצם היותם קפואים הופך אותם לכאלה בעלי חיי מדף ארוכים שיכולים להיות מאוחסנים במקפיא גם במשך הרבה מאד זמן בלי שייגרם להם נזק או שהם יהפכו לכאלה שלא ראויים לאכילה.

 

הבחירה המושכלת בארטיק טבעוני

יש הרבה עקרונות בבחירה לאמץ אורח חיים טבעוני וזה בהחלט לא מתחיל ונגמר אך ורק באוכל. מדובר בהרבה יותר מזה ובדרך כלל מי שמאמץ את הגישה הזאת יידע לשים לב לפרטים הקטנים ולא יכניס לפה שום מאכל שייתכן ויש בו אפילו מעט מרכיבים מן החי. בעזרת מותג MOJO הוא יכול להיות בטוח שלפחות הגלידות והארטיקים טבעוניים ואין בהם שום מרכיב יסוד שמגיע מן החי וכל הקטגוריה מכילה שלגונים, קרטיבים וגלידות טעימים מאד, במגוון רחב במיוחד של טעמים. כל המוצרים יהיו בטעמים מרעננים, טריים ואיכותיים ואפשר יהיה להרגיש את הטריות והבשלות של כל פרי ופרי. כיום כאשר יש אפשרויות מרובות לכל סוגי התזונה והקולינריה – אין ספק שהרבה יותר קל להקפיד ולהסתדר בכל מקום שהולכים אליו, כמו גם להקל על ההתנהלות בתוך הבית פנימה עם מגוון רחב של מוצרים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: