מה הקשר בין קלפי וינטג‘ מקוריים לאומנות?

תוכן עניינים

צלמים, אספנים, ציירים, פסלים, סטייליסטים, מעצבי אופנה ולמעשה כל מי שיש לו זיקה באופן כזה או אחרת לעולם העיצוב והאומנות, הרבה פעמים מחפשים דרכים לשדרג את היצירות והרעיונות שלהם. מוחו של אמן פועל מעט אחרת אם משווים אותו לאנשים יותר אנליטיים וריאליים, זה משהו שהוכח פעם אחר פעם באינספור מחקרים. הדמיון פועל שעות נוספות ובכל הזדמנות, השראה הופכת ליצירה ממשית. אחת הגישות להעשרה של יצירות, עיצובים ומיצגים ויזואלים היא על ידי הסתכלות אחורה אל עבר ההיסטוריה. יש המון מוצרים ואביזרים שאספנים נוהגים לאסוף כמו למשל תכשיטים עתיקים, קלפי וינטג‘ מקוריים, מטבעות עתיקים, בולים, רהיטים ישנים וכלים שפשוט משתלבים ביצירות אמנות מכל מיני סוגים.

 

 

איך ניתן להשיג את המוצרים הללו?

התחום הזה של אספנות, מכירה וקניה של מוצרים עתיקים זה עולם שלם בפני עצמו. כאשר אומן, בעל מקצוע או אספן רוצים לרכוש מוצר, זה מאוד תלוי מהו. כלומר יש הבדל בין לרכוש רהיט שמוגדר בתור ענתיקה כמו שידה או מזנון ישן, בין קלפי פוקימון למכירה שניתן לרכוש ברשת האינטרנט או בחנויות מיוחדות לבין תכשיטים. כל מוצר ניתן להשיג בדרך אחרת וזו עבודה בפני עצמה. למשל, יש מוצרים שקיימים בחנויות יד שניה או בחנויות הנמצאות בשווקים כמו שוק הפשפשים. לעומת זאת, יש מוצרי אספנות שניתן לרכוש אך ורק דרך רשת האינטרנט באתרים בינלאומיים. ניתן גם להצטרף לקבוצות פייסבוק רלוונטיות בהן חברים אספנים או לחפש עמודי אינסטגרם שעוסקים בנושא הזה. בנוסף, מפעם לפעם יש מכרזים או מכירות פומביות וניתן לרכוש מוצרים מיוחדים באותן מכירות, מי שזוכה במוצרים השונים הלא הוא המרבה במחיר.

מה היתרונות של מוצרים וינטג‘, אביזרי אספנות וענתיקות

  • היתרון העיצובי – יש המון מוצרים שיכולים פשוט לשדרג את הבית או המשרד שלכם. היום הסגנון האהוב ביותר על הישראלים הוא הסגנון המודרני או הנורדי, אבל בקלות ניתן לבחור ברהיט מיוחד שיוצר לפני מאות בשנים ולשלב אותו בחלל אחד בבית. זה יכול להיות שטיח פרסי עתיק שימוקם מתחת לפינת האוכל או שעון קוקיה מהמם שתופס קיר נחמד במטבח או אפילו סט סרוויס אנגלי אותו נמקם במקום פתוח בכניסה או באזור אירוח. השילוב בין המודרני לבין העתיק הוא שילוב מנצח שמכניס המון אור, ביתיות וייחודיות הביתה.
  • היתרון הסנטימנטלי – יש כאלה ששומרים מוצרים עתיקים ואביזרי וינטג‘ רק משום שהם פיתחו אליהם רגש. זו יכולה להיות קופסת תכשיטים מעץ שעברה מדור לדור, כורסא שהסבים שלנו הביאו איתם שעלו לארץ באוניה, שרשרת פנינים שקיבלנו מתנה מסבתא רבא שלנו או אפילו ספר עתיק שקשה לנו להיפרד ממנו.
  • היתרון הכספי – מוצרים עתיקים ואביזרי אספנות תופסים ערך ככל שהזמן עובר. תתפלאו לגלות שיש מוצרים ששווים כל כך הרבה כסף ואתם אפילו לא מודעים לזה. אם יש לכם מוצרים עתיקים שאין לכם אליהם שום ערך סנטימנטלי והם לא מעצבים את הבית שלכם בשום צורה, יכול מאוד להיות שהם שווים לכם כסף. תוכלו לבדוק את זה באתרים העוסקים בתחום האספנות.
  • היתרון שפשוט ממלא את הלב – יש עשרות אלפי אנשים ברחבי העולם שעבורם חפצי אספנות לבית הם פשוט תחביב. הם נהנים מזה, זה עושה אותם שמחים, הרבה פעמים מדובר בעבודה נוספת לעבודה שהם עושים. תחום האספנות הוא עולם שלם, מרתק וייחודי שמשלב בין היסטוריה, גיאוגרפיה, עיצוב ועוד. מדובר בתחום המחבר בין דורות בכל הגילאים וגורם להמון שמחה וסיפוק.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: