איך יודעים שהגיע הזמן להחליף מצבר ברכב?

תוכן עניינים

מצבר הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר בכל כלי רכב, זאת כאשר הוא משחק תפקיד ראשי בפעולות בסיסיות חשובות ברכב כגון התנעה, אחריות על המערכת החשמלית של הרכב, ועוד נוספים. אנשים רבים נתקלים במצב שבו נודע להם שעליהם להחליף את המצבר של הרכב, כאשר ישנה נטייה מידית לא לסמוך על בעלי מקצוע מחשש לעוקץ, או להחלפה של מצבר ברכב ללא כל צורך ממשי לכך. על אף החשיבות הרבה של המצבר בכל כלי רכב, אנשים רבים כיום לא יודעים כלום על הרכיב החשוב הזה, ועל הדרכים השונות של לדעת כיצד הגיע הזמן סוף כל סוף להחליף את המצבר ברכב שלנו. במידה שאתם מזדהים עם כל מה שנכתב בשורות אלה עד כה, הכתבה הבאה היא בדיוק עבורכם, ובהמשך הכתבה ננסה לענות לכם על השאלה – כיצד נוכל לדעת שהגיע הזמן להחליף מצבר לרכב?

ראשית כל, כמה זמן אמור להחזיק מצבר ממוצע לרכב החל מרכישתו ועד למועד ההחלפה שלו?

את התשובה לשאלה זו ניתן לחלק ל2 קטגוריות עיקריות – החלפת מצבר ברכבים מסוג בנזין, והחלפת מצבר ברכבים מסוג דיזל, כאשר עבור שניהם ניתן להזמין מצבר עד הבית. ההבדל העיקרי בין 2 סוגי הרכבים הללו כאשר מדברים על מצב הרכב הוא כדלקמן – מנועים מסוג דיזל משתמשים בהרבה יותר עוצמה על מנת לבצע הנעה של המנוע כל תחילת נסיעה, דבר אשר מאמץ הרבה יותר את המצבר, גורר שחיקה מקדימה של המצבר, ובכך מצברים ברכבי דיזל מחזיקים הרבה פחות זמן. מצבר ברכב דיזל יחזיר בין שנה וחצי לבין שלוש שנים, בעוד מצבר ברכב בנזין יחזיק בין ארבע לחמש שנים לרוב.

כיצד ניתן לדעת שהגיע הזמן להחליף את המצבר?

בסופו של דבר, אם אתם חווים היחלשות כלשהי של מערכת החשמל ברכב, אזי שעליכם לחשוד מידית כי המצבר שלכם מתחיל להיות פגום. ניתן לזהות היחלשות כזאת של מערכת החשמל כאשר – קשה להתניע את הרכב, הפנסים ברכב חלשים בצורה משמעותית, הצופר נשמע חלש, ועוד. כל הסימנים האלה מעידים על כך ששווה לבדוק האם יש צורך להחליף את המצבר.

 

האם ניתן להזמין חברה מקצועית להחלפת מצבר?

בהחלט. בעיקרון, שהמצבר מקולקל ואי אפשר להניע את הרכב יש כמה אפשרויות. אפשרות אחת היא לפנות לחברת הביטוח שלכם ואם אתם מבוטחים יכול מאוד להיות שכחלק מהפוליסה, מגיע לכם שיגיע אליכם אדם שיגרור את הרכב ישירות למוסך או אפילו אדם שיחליף לכם את המצבר במקום ממש ויחסוך לכם זמן רב. אם לא מגיע לכם את ההטבות האלה או השירותים האלה דרך הפוליסה, תמיד תוכלו להזמין את השירות בעצמכם ולשלם עליו. אין ספק שזה יחסוך לכם המון מאמץ וזמן ותוכלו להמשיך את הנסיעה, בדיוק מהמקום שעצרתם אותה תוך זמן קצר. יש לפנות לחברה מקצועית ומנוסה בהחלפת מצברים. בנוסף, ניתן להזמין מוסך נייד שמגיע ישירות עד אליכם ויבדוק את הבעיה של הרכב ואז ימליץ לכם במקום מה לעשות.

לסיכום, רובנו נוהגים ומחזיקים ברכב ואי אפשר ליסוע לשום מקום בלי שהמצבר עובד כמו שצריך. אם נתקעתם באמצע הדרך או אפילו לא הספקתם להזיז את האוטו מהחניה שלכם, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לדאוג למצבר חדש ותוכלו להמשיך את הנסיעה. חשוב לזכור כי כאשר אתם מזמינים מצבר חדש, עליכם לוודא שהוא אכן מתאים לסוג הרכב שיש לכם, לשימושים שלכם וכמובן מכיל אחריות על כך המשתמע מכך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: