בניית חנות דיגיטלית – דברים שלא כדאי לפספס

תוכן עניינים

בעידן המודרני של היום, בו יותר ויותר מהמסחר עובר לעולם המקוון, והמחסומים הסובבים סביב בניית חנות דיגיטלית מתחילים לרדת אט אט, הרי שכמעט כל אחד מחזיק באפשרות להקים אתר אינטרנט ולהתחיל למכור מוצרים ברשת. על כן, בעת בה אנו מתחילים בתהליך בניית חנות דיגיטלית, הרי שעלינו להתחיל מתכנון נכון ומדויק. במהלך בנייה של חנות מקוות עלינו לחשוב על חווית הקנייה מהתחלה ועד סופה, במטרה ליצור לגולשים תחושה נעימה ומזמינה ועל מנת שזה אכן יקרה, הרי שעלינו לאפיין ולתכנן מראש כיצד תיראה החנות לה אנו מייחלים. במילים אחרות – תכנון מראש יעניק לכם את האפשרות לחשוב על כל הפרטים המינוריים שעשויים להתפספס כאשר נכנסים לתהליך של בניית חנות דיגיטלית.

 

עמודים שמומלץ לא לוותר עליהם

בהמשך לטיפים הכלליים בפסקה הקודמת, בואו נרד לעובי הקורה וננסה להבין יחדיו, מהם העמודה שכדאי לשים אליהם לב כאשר מתכננים בניית חנות דיגיטלית:

  • עמוד הבית – עמוד הבית הוא למעשה העמוד בו יוצגו כל המוצרים שלכם למכירה, מעין "כניסה לסופר". לכן, עליכם להבין מראש כיצד לבנות אותו וכיצד להציג בו את המוצרים שלכם בצורה הטובה ביותר. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בעמוד קלאסי עם מגוון מוצרים המוצגים אחד ליד שני בשילוב של תיאורים קצרים, או לחילופין עמוד אינפורמטיבי יותר כדוגמת דף נחיתה אשר מפרט בצורה מעמיקה את כלל היתרונות של המוצרים השונים, מציג המלצות וכיוצא בכך.
  • עמוד המוצר – כאן למעשה, עליכם לוודא כי אתם מפרידים בין תבנית קבועה לעמודי המוצר הסטנדרטיים ולעמודי מוצר ייחודיים. תבנית עמוד זה למעשה תכנון מקדים של כלל האלמנטים הקבועים שיופיעו בצורה זהה בקרב כלל המוצרים ברחבי האתר שלכם: באיזה פונט יכתב שם המוצר, מיקום ההמלצה של המוצר בעמוד וכיוצא בכך.

  • קטגוריית מוצרים – דבר נוסף וחשוב לא פחות יהיה להבין ולהגדיר האם כל עמודי הקטגוריה בחנות שלכם יוצגו בצורה זהה או שלחילופין תרצו להציג קטגוריות שונות בצורות ייחודיות? לדוגמא במידה והאתר שלכם עוסק במכירה של מוצרים פיזיים וקורסים דיגיטליים, לא ייתכן שקטגוריית המוצרים הדיגיטליים תהיה זהה לזו של המוצרים הפיזיים. לעומת זאת, במידה ומדובר על בניית חנות דיגיטלית המבוססת על סחר בביגוד – אין כל סיבה לבדל את עמודי הקטגוריות אחת מהשניה.

 

מעוניינים בכל הסובב סביב בניית חנות דיגיטלית ולא באמת יודעים מאיפה מאיפה להתחיל? חשים כי להתחיל את התהליך באופן עצמאי תהיה פעולה מורכבת וסבוכה? ובכן, במידה וזהו המצב אליו אתם נתונים, נמליץ לכם לערוך שיטוט קצר באתר של scotty.co.il, בו תוכלו למצוא מגוון מדריכים שיסייעו לכם בתחילת התהליך, או לחילופין צוות מקצועי שידאג לעשות הכל עבורכם, על הצד הטוב ביותר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: