שירות צבאי וסטארט אפ – הקשר ביניהם ובין קריירה מצליחה

תוכן עניינים

באופן מאד לא מקרי אי אפשר שלא לשים לב שהרבה מאד מאלה שמביאים בשורות חדישות וטכנולוגיות בחברות הסטארט אפ הם יוצאי צבא ויחידות טכנולוגיות מיוחדות. זה התחיל כזליגה מקרית ולא מערכתית וכיום כבר מדובר בגיוסים מסיביים, שלא לומר מארב לחיילים שמשתחררים מהשירות ביחידות אלה. המתבונן מן הצד לא בהכרח יבין את הקשר בין שירות צבאי וסטארט אפ ולכן חשוב לשים את הדברים על השולחן בצורה ברורה – ללא ספק אלה המועמדים המועדפים על חברות הסטארט אפ בזכות הידע הרחב שיש להם בתחומי טכנולוגיה, סייבר, אבטחת מידע וכמובן כל מה שיש מאחורי הקלעים של רשת האינטרנט והדיגיטל. כאשר מדברים על מיטב המוחות או על מוחות מבריקים בעולמות הסטארט אפ וההיי טק – מתכוונים בדיוק לצעירים האלה, שמיד עם השחרור שלהם מהשירות הצבאי – כנראה שהעתיד התעסוקתי שלהם מובטח.

 

מה כל כך מיוחד בשירות צבאי וסטארט אפ?

לא סתם היחידות האלה נקראות כך. מדובר ביחידות שעוסקות בטכנולוגיה המתקדמת ביותר שבזכותה אפשר להגן על האינטרסים של המדינה מכל הבחינות. יחידות הסייבר והמחשבים מהוות את חוד החנית בלוחמה וירטואלית אל מול אינספור אויבים, פיזיים ו-וירטואליים כאחד, ולכן יש חשיבות גבוהה מאד והשלכות משמעותיות למה שהם עושים. מסיבות אלה מדובר ביחידות שמתוקצבות בסכומים גבוהים, על מנת תמיד להישאר מעודכנות ובמוכנות שיא וכך החיילים שמשרתים בהן מתנסים בתוכנות ממוחשבות מתקדמות שמאפשרות להם לרכוש ניסיון וכלים שיעזרו להם מאד לאחר שיסיימו את השירות. מומחי סייבר כמו אורי אלטר למשל מכירים את הנושא הזה מקרוב ויכולים להעיד שאכן מתקיים מצוד נרחב אחרי המשתחררים האלה ואחרי הכישורים והמיומנויות שהם רכוש במהלך השירות הצבאי שלהם.

 

מה המסלול שמיועד למשוחררי היחידות הטכנולוגיות?

לאחר שהצעירים המוכשרים האלה משתחררים מהצבא הם יכולים לבחור עבור עצמם את מסלול החיים האישיים שלהם. ככל הצעירים בגילם ייתכן והם יבחרו לעשות טיול או לקחת פסק זמן אחר לפני שייקחו על עצמם מחויבויות אישיות. כך או כך – ברגע שיופיע להם בקורות החיים הניסיון הצבאי שיש להם מיחידה זו או אחרת או התעסקות בתוכנות ממוחשבות שנחשבות למבוקשות ומתאימות בעולמות ההיי טק והסטארט אפ – ייתכן מאד והרבה מאד מעסיקים או מקומות עבודה יחזרו אחריהם. הניסיון הזה יכול לפתוח להם הרבה מאד דלתות והם יוכלו לבחור איפה הם רוצים לעבוד, לאיזה תחום להעניק את הידע שברשותם וכמובן לאיזה תחום מתחומי החיים הם רוצים ויכולים לתרום ולעזור. ברגע שיתחילו לעבוד הערך התעסוקתי שלהם ילך ויעלה, שכן הניסיון שיש להם ימשיך להצטבר בנוסף לתפקיד שהם מילאו במהלך השירות הצבאי.

תפקידי היי טק וסטארט אפ שמתאימים ליוצאי צבא

בין התפקידים המגוונים של יוצאי היחידות הטכנולוגיות אפשר למצוא בדיוק את מה שנחשב למבוקש היום – מפתחי אפליקציות, מומחי אבטחת מידע, מנתחי נתונים ועוד. הנחת היסוד היא שצעירים אלה ניחנים בכישורים טכניים וטכנולוגיים יוצאים מגדר הרגיל ולכן יש ביכולתם לסייע לכל חברה שיעבדו בה לצמוח ולהמשיך לשגשג. אט אט הם יכולים להתקדם מתפקידי ג'וניור לראשי צוות, למנהלי מחלקה וכאשר ישלבו את העבודה עם לימודים בתחומים דומים – אין ספק שהקריירה רק מחכה להם.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: