מחלות זקנה ששווה להיות מודעים אליהן

תוכן עניינים

ככל שאנחנו עולים בגיל, מתחילות להופיע כל מיני בעיות ומצבים רפואיים מורכבים, לעתים אפילו מחלות. חלקן אקוטיות וחלקן כרוניות. רוב האנשים שמגיעים לגיל 65 מדווחים כי הם מרגישים שהגוף שלהם יותר חלש, הם רגישים יותר לעונות מעבר ואף מודעים יותר לגבי ביצוע מעקבים ובדיקות רפואיות שלא היו עושים עד עכשיו. הנה כמה מחלות זקנה שכדאי להכיר ולהיות מודעים אליהם.

 

מחלות זקנה הקשורות למערכת הראייה

ככל שאנחנו מתבגרים, מערכת הראייה שלנו נחלשת ויש כל מיני בעיות ומחלות הקשורות למערכת הראייה כמו למשל ניוון רשתית, קטרקט וגלואוקומה. רוב האנשים המבוגרים זקוקים למשקפי ראייה, למרות שחלק ניכר מהם אף פעם לא סבל מבעיות במערכת הראייה. מאוד חשוב החל מגיל 40 להקפיד לבצע בדיקת ראייה אחת לשנה משום שאת רוב המחלות ניתן לעצור עם טיפול בזמן ומתאים.

פגיעה בניידות

יש המון מחלות של הזקנה שפשוט פוגעות ביכולת הניידות של הקשישים. לפעמים מדובר בסוכרת, לפעמים בבעיות לחץ דם, כאבי ראש ועוד. לכן, ההמלצה היא לנקוט בכל אמצעי הזהירות הנדרשים ואם יש צורך לעשות שימוש בהליכון מתאים או במקל הליכה כדי למנוע מעידות שיכולות להיגמר רע מאוד בגילאים האלה.

 

חולשה של השרירים

לפעמים נוצרות מחלות ניוון שרירים או חולשה של השרירים, כתוצאה מבעיות רפואיות אחרות או משום שהאדם לא יכול לבצע פעילות גופנית סדירה ורציפה.

 

לכל גיל יש את הסיכונים שלו ולכן חשוב להיות מודעים לכל המצבים הרפואיים המורכבים של הגיל השלישי, לגשת לבדיקת אצל כל המומחים, לבצע בדיקות שגרתיות לגברים ולנשים הכוללות בדיקות דם תקופתיות, תפקודי כבד, בדיקה של הריאות, בדיקת שמיעה וראייה. אי מעקב והזנחה יכולים לעלות לנו ולבריאות שלנו ביוקר.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: