הובלות מפעלים

תוכן עניינים

כאשר מדברים על התחום של הובלות ומעברים מיד חושבים שמדובר במעבר דירה, בפינוי תכולה של דירה או במקרה עסקי – מעבר של משרד ממקום אחד למקום אחר. בפועל מדובר בתחום רחב מאד שיכול לתת מענה במגוון רחב של מצבים או סיטואציות ואפילו כאשר יש צורך בהעתקת המיקום של מפעל. כאן כבר יהיה מדובר בלוגיסטיקה לא פשוטה וזה מאד תלוי באיזה תחום או נושא מתעסקים במפעל הזה. יהיה מדובר בכלי עבודה, במתקנים תעשייתיים, במקררים גדולים ובמקרים מסוימים אפילו בהובלה של חומרים מסוכנים. ברגע שפונים אל חברת הובלות שיש לה ניסיון רב ככל האפשר גם בתחום של הובלות מפעלים – אפשר להיות בטוחים שהעובדים יידעו בדיוק איך להפוך את המעבר להרבה יותר פשוט ונוח עבור מנהל המפעל וכך יורידו ממנו טרחה גדולה מאד עד שהמעבר יושלם.

 

איך בכלל מתחילים את התהליך של פינוי והובלת מפעל?

מנהל המפעל יפנה מבעוד מועד אל חברות הובלה על מנת לבחון את האפשרות של ביצוע המעבר על ידן. לא כל חברת הובלות תוכל להציע פתרון ומענה במקרה מורכב שכזה ולכן חשוב לפנות אל חברות הובלות שיש להן התמחות ספציפית גם בהובלה של מפעל. חשוב במידת הצורך לקבל את כל המסמכים שקשורים לחפצים ועמדות העבודה, כמו גם של החומרים והמרכיבים הכימיים שבהם עושים שימוש במפעל. דרך אתר האינטרנט גט מובינג אפשר להזין את כל המידע והנתונים אודות המעבר וכך לקבל באופן מקוון מבחר של הצעות מחיר מחברות שמציעות שירות זה ומציעות את המחיר על פי שיקול הדעת שלהן. במידת הצורך מנהל המפעל ימשיך את הבירור דרך הטלפון ובמקרים אחרים יוכל מיד לקבוע עם החברה את המועד של המעבר. לאחר שנבחרה החברה ונקבע מועד המעבר צריך כעת להתחיל במיון וסידור כל החפצים שצריכים לעבור למקום החדש וכמובן פינוי כל החללים הנוכחיים.

 

 

המורכבות של הובלות מפעלים

אין ספק שמדובר באתגר לוגיסטי לא קטן וייתכן שמי שמנהל אותו יבחר לפעול בשלבים ולא להוציא לפועל את הפרויקט כולו בפעם אחת. הכל תלוי במה שעושים במפעל ובאילו חומרי גלם יש בו. צריך לדעת איך שומרים על אותם חומרי גלם והאם יש איזושהי סכנה בשינוע שלהם ממקום למקום. צריך לקבל החלטות בנוגע למקררים או מקפיאים וכמובן לציוד של מגוון מעבדות. מנהל המפעל צריך לפעול בעצמו מול חברת ההובלות על מנת לקבוע את לוח הזמנים וסדר הפעולות וזה מה שיבטיח שהמעבר יהיה חלק ויקרה בצורה הכי טובה שאפשר. אין ספק שעבור מנהל המפעל יהיה מדובר בפרויקט לא פשוט אבל אם הוא ייגש לפרויקט בצורה מושכלת ויאציל סמכויות – הוא יכול להיות בטוח שהכל יעבור חלק בצורה טובה ונעימה ואפשר יהיה להמשיך במקום החדש כמו שצריך.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: