חופשה משפחתית בישראל – כי לא צריך באמת לטוס לחו"ל

תוכן עניינים

למרות גודלה הקטן, ישראל מלאה ומשופעת בשלל אטרקציות ואתרי תיירות, ביקורים וטיולים. בזכות ההיסטוריה העשירה שלה מבחינת סיפורי מורשת, טבע ונוף, היא יכולה להציע למטיילים והמבקרים בה אינספור אפשרויות של ביקורים שיתאימו לכל אחד. חופשה משפחתית בישראל יכולה להיות מעניינת ומגוונת. כל חופשה שמתכננים תהיה לחלוטין שונה מקודמתה. כל מה שצריך זה לבחור את אופי החופשה הרצוי, את האזור שבו רוצים לטייל וכמובן – את משך הטיול. ברגע שאלה נבחרים, קל יותר להמשיך הלאה ולברר את הפרטים החשובים בנוגע לאלמנטים שייקחו חלק בטיול. מייד נראה שיש כל כך הרבה אפשרויות עד כדי כך שהבחירה קשה ומאתגרת.

חופשה משפחתית בישראל

מה תכלול חופשה משפחתית בישראל?

כאומר, ישנן לא מעט אפשרויות. מה שהכי חשוב הוא להתאים את החופשה ואת מה שהיא תכלול להרכב המטיילים, להעדפות שלהם וכמובן ליכולות הפיזיות. באופן כללי, אפשר לומר שהחופשה צריכה לכלול אתרים לביקור או לטיול, מקום ללון בו (או יותר ממקום אחד) וכמובן שצריך להחליט איפה ומה אוכלים. כל אלה צריכים להתחשב בתקציב שמעמידים לטובת החופשה וכמובן לרצונות והתחביבים של מי שעומד לנסוע לחופשה.

לכל אחת מהקטגוריות יש שלל אפשרויות, אתרים וטווח מחירים רחב. כך, כל משפחה תעשה את הבחירות שלה. תהיה משפחה, למשל, שגם הסבא והסבתא ייסעו איתה לחופשה. לכן, יהיה צורך לשים לב ליכולות והרצונות שלהם. כך גם כאשר מדובר במשפחה שיש בה תינוקות או ילדים צעירים.

לאן נוסעים והיכן מבקרים?

ישראל מציעה אינספור אתרים, אטרקציות, מקומות בילוי, מוזאונים או מקומות לטייל, לבקר ולשהות בהם. אלה יתרכזו בגאוגרפיה, אומנות, תרבות, אדריכלות או נוף יפה וטהור. אפשר לבקר במקום סגור וכך ליהנות מביקור שאפשר לעשות גם במהלך החורף. אפשר לטייל בשמורות טבע או גנים לאומיים, להתעניין באתרי מורשת שקשורים בסיפור הקמת המדינה. אם בוחרים במסלול רגלי בטבע, אפשר לבחור אם יהיו בו מים לשכשוך הרגליים, מה תהיה דרגת הקושי שלו, האם יידרשו שני כלי רכב, אם תהיה בו פריחה או עלייה לצורך צפייה בנוף מרהיב.
כל אלה שיקולים שצריך לקחת בחשבון ועל פיהם לבחור את המקום המדובר. בהרבה מאוד אתרים ואטרקציות יש לא מעט פעילות לקהל הרחב, במתכונת משפחתית או בחלוקה לגילאים. החגים הם תקופה טובה לחוות חוויות שכאלה.

אפשרויות הלינה

גם נושא זה רחב מאד ועשיר במיוחד. תיירות בישראל מציעה כמה וכמה אפשרויות לינה שתהיינה מתאימות לכל עונה בשנה, לכל הרכב מטיילים, לכל גיל ואפילו לכל גובה תקציב.
ישנם המלונות, שאולי יהיו יקרים יותר, אך רמת השירות בהם תהיה גבוהה. ישנם בתי הארחה קיבוציים, או אכסניות נוער, שרמת האירוח בהם תהיה בסיסית, אך המחיר עממי ונוח יותר לכיס. כמובן שיש את אפשרויות הקמפינג בחניוני הלילה הפזורים בכל רחבי הארץ.
לכל משפחה ולכל הרכב מטיילים תהיינה העדפות שונות ולפיהן תיבחר אפשרות הלינה. בכל אחת מן האפשרויות יש את החוויות שהיא תספק למטיילים וכמובן את החותם שיישאר בהם לטווח ארוך לאחר סיום החופשה.
מה שבאמת חשוב ומהותי בעת ארגון חופשה משפחתית הוא ההתאמה של כל הפרטים למזג האוויר הצפוי, להרכב המטיילים, להעדפות של כולם וכמובן – לזמני הנסיעה מהבית, חזרה ובין האתרים השונים ומקומות הלינה. כאשר חושבים על כל הדברים האלה – תתקבל לבסו; חופשה משפחתית נהדרת, שתגבש את בני המשפחה, תביא לכם שבירת שגרה מהנה ותשאיר טעם של עוד.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: