סוגי רעפים לגגות – כל מה שצריך לדעת

תוכן עניינים

בעת בה אנו מדברים על גגות רעפים, ייתכן כי המראה הראשוני יעיד כי מדובר על גגות זהים לחלוטין, אך באותה הנשימה ראוי לציין (במיוחד עבור כל אותם אנשים שמעוניינים לבצע בנייה של גג רעפים), כי ישנם סוגים שונים של רעפים, בעוד כי לכל סוג יתרונות וחסרונות משלו. אז איזה סוגי רעפים יש? ומה היתרונות והחסרונות של כל סוג? ובכן, על מנת לסייע לכם במטלת הבחירה, ריכזנו עבורכם למאמר הבא את כל המידע שתצטרכו לדעת בנושא.

  • רעפי חרס – רעפי חרס הם למעשה רעפים אשר עשויים מחומר החרסית, שעובר שריפה בתנור. בתום תהליך השריפה, עוברים הרעפים תהליך בו מייבשים את הלחות, וחומר הגלם נצבע בצבע אדום. כאשר מדובר על סוגי רעפים במדינת ישראל, ראוי לציין כי רעפי חרס הם הסוג הנפוץ ביותר, ולא בכדי. למעשה, מדובר על רעפים עמידים במיוחד, אשר מחזיקים באפשרות להחזיק מעמד לפרק זמן ארוך וממושך. בנוסף, אפשר לומר באופן חד משמעי כי הצבע של רעפי חרס מצליח לשמור על הבוהק שלו לאורך שנים רבות. כמו כן, רעפי חרס עמידים בפני קרני השמש העוצמתיים של מדינת ישראל, מה שמעניק להם את יכולת הבידוד האידיאלית לחימום הבית במהלך עונת החורף. 
  • רעפי צפחה – רעפי צפחה הם רעפים אשר עשויים מסלעי הצפחה שכן, מדובר על סלעים שנוצרות ממינרלים שיחדיו יוצרים מראה של שכבות. זאת בעוד כי היתרון המרכזי של רעפי צפחה בא לידי ביטוי באלמנט העיצובי שלהם, מהסיבה הפשוטה שניתנת לכם האפשרות ליצור שילובי גוונים מרשימים מהסלעים הללו. יחד עם זאת, ראוי לציין כי מדובר על רעפים עמידים במזג אוויר קר וחם. 

  • רעפי שינגלס – כאשר מדובר על סוגי רעפים, בחירה פופולרית נוספת היא רעפי שינגלס שכן, מדובר על רעפים העשויים מתערובת ביטומנית, בעוד כי לטובת בידוד הבית והנחה יציבה ובטוחה של הרעפים, הם מונחים על גבי יריעות או לחילופין לוחות אשר עשויים מעץ או מחומר שנקרא "OSB". כמו כן, היתרון הבולט ביותר של רעפי שינגלס בא לידי ביטוי בהתקנה פשוטה וזריזה. 
  • רעפי פלדה – רעפי פלדה הם למעשה רעפים תעשייתיים אשר עשויים מפלדה עוצמתית ומגולוונת. בתום תהליך ייצור הרעפים, הם נצבעים בגוונים שונים ובחומר גלם שתפקידו להפחית רעשים ונזקים. היתרון המשמעותית של רעפי הפלדה הוא כמובן העמידות שלהם שכן, הפלדה נשמרת לפרק זמן ארוך וממושך, היא עמידה בפני פגעי מזג האוויר וחזקה במיוחד, ביחס למגוון סוגי רעפים שונים.
  • רעפי בטון – רעפי בטון הם רעפים שהפכו לנפוצים במיוחד בחלוף השנים האחרונות, בעיקר בעקבות החוזק שלהם. מדובר על רעפים אשר מיוצרים בתבניות אליהן נוצק בטון עמיד ואיכותי. כמו כן, יש לציין כי מדובר על רעפים שעמידים בפני כל מזג אוויר, ואחד מהיתרונות המשמעותיים של רעפי הבטון הוא הגמישות בגוון. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: