היתרונות של צעצועי התפתחות לגיל שנה

תוכן עניינים

הילד שלכם כבר בן שנה, ואין דבר מרגש מזה שכן, לאחר תקופה של שנה אחת בלבד, התינוק הקטן שלכם הפך להיות לאיש קטן וכמעט עצמאי. על כן, במהלך החודשים שבין הגילאים שנה ושנתיים, תוכלו להבחין בתינוק שלכם בעודו מצליח לצבור יותר ויותר ביטחון ולהתנהג כמו פעוט בהתהוות. כמו כן, אתם תהיו עדים לשינויים פיזיים בעת בה הילד שלכם יתחיל לשלוט במיומנויות מוטוריות שיעניק לו את האפשרות לקבל מעט עצמאות וסביר להניח, שתתחילו להבין ולהבחין באישיות הייחודית שלו יחד עם חלוף הזמן. בנוסף, ראוי לציין כי במידה ואתם מעוניינים לעזור לו להתפתח וליהנות במקביל – צעצועי התפתחות לגיל שנה הם אפשרות מצוינת עבורכם. למעשה, צעצועי התפתחות לגיל שנה, אשר ידועים גם בשם משחקים מונטסוריים, הם צעצועי התפתחות שמסיעיים בפיתוח מיומנויות קוגניטיביות ומוטוריות. זאת בעוד כי הם יכולים לעזור לילד שלכם להתחבר לעצמו ברמה הרגשית ולפתח את המוח במקביל לבניית דמיון, יצירתיות וביטחון. על כן, במטרה לעשות לכם סדר בבלאגן, החלטנו לרכז עבורכם למאמר הבא את כל היתרונות של צעצועי התפתחות לגיל שנה:

  • למידה באמצעות חוויה מהנה – צעצועי התפתחות לגיל שנה הם צעצועים אשר מתמקדים בשימור הזיכרון, פיתוח מיומנויות מוטוריות, אוריינות, קואורדינציה ומספרים שכן, כל אלה מסייעים להגדלת מנת המשכל של הילד בצורה משמעותית. זאת בעוד כי התפקיד העיקרי של צעצוע סטנדרטי הוא לספק בידור והנאה. 
  • סיוע בפיתוח חושים ומיומנויות מוטוריות – ילדים מחזיקים באפשרות לפתח מיומנויות מוטוריות באמצעות משחקי התפתחות שכן, מדובר על משחקים אשר תוכננו במיוחד על מנת לשפר את המיומנויות המוטוריות וכן גם לסייע בתיאום עין-יד. למשל, כאשר מדובר על משחקי הרכבה, הרי שמדובר על דוגמה מעולה לצעצוע שמסייע בדיוק לזה. 

 

  • עידוד יצירתיות – ילדים נולדים עם הצורך ללמידה שכן, הם בוחנים באופן מעמיק את הדברים שסובבים אותם בניסיון להבין את העולם. למעשה, במסגרת המשחק, צעצועי התפתחות לגיל שנה מלמדים את הילדים לחשוב מחוץ לקופסא, ולבצע שימוש בדמיון שלהם על מנת ליצור מצבים או לחילופין לפתור בעיות. 
  • יתרונות רגשיים והתנהגותיים – כאשר אנשים מבוגרים מרגישים מוצפים, הרי שהם פונים לפעילויות שונות שמרגיעות אותם, בין אם מדובר על אימון בחדר כושר, ישיבה עם חברים, סיבוב בפארק וכל דבר אחר שכן, מדובר על פעולות שהן הרבה מעבר לסתם הסחת דעת. במילים אחרות, מדובר על הדרך שמאפשרת לנו להחזיר אוויר לריאות ולחבר אותנו לדברים שונים שעוזרים לקרקע אותנו. זאת בעוד כי תינוקות זהים לנו בנושא זה, אך ניכר כי הם צריכים הרבה יותר זמן משחק. למעשה, משחק התפתחות יכול לסייע בהפחתת חרדה, מתח, עצבנות וכן גם בהגברת השמחה וההערכה העצמית. 
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: