סוכן פנסיוני או יועץ פנסיוני: מה ההבדל ביניהם?

תוכן עניינים

תקופת הפרישה מהעבודה השתנתה מאוד בשנים האחרונות, לכן חשוב לשכור שירותי סוכן פנסיוני לפחות עשרים שנים לפני הפרישה לגמלאות, כדי לחסוך את הסכומים הנכונים ולבצע שימוש מושכל בתוכניות הפנסיה בגיל הפרישה. למעשה, המודעות לנושא כל הזמן עולה ואנחנו רואים את הפרסומות בכל המקומות, גם בטלוויזיה, גם במדיה הדיגיטלית וגם בשלטי החוצות והרדיו. הסיבה לכך שמושקעים בהעלאת המודעות לנושא מאמצים רבים היא משום שיש לא מעט קשישים שמגיעים לגיל פנסיה בלי שהם חסכו מספיק כסף במהלך החיים שלהם ואז במקום לשמור על אותה רמת חיים שהייתה להם בזמן שעבדו קשה, הם צריכים לרדת ברמת חיים. בנוסף, יש גם לא מעט קשישים שמוצאים את עצמם מחוייבים להמשיך לעבוד גם אחרי שיצאו לגיל פנסיה.

חשוב לזכור כי גיל הפרישה הוא הרבה מעבר לבילויים רגועים

חלפו ימי העבודה עד גיל 65, ואז מעבר לחיים מקצבת הפנסיה במשך 15 עד עשרים שנים. אנשים חיים היום יותר זמן, ועכשיו, כשהפנסיה היא בסוג של סכנת הכחדה, אנשים עובדים קשה יותר ויותר על מנת לפרנס את שנות הזהב הארוכות שלהם. עם שירותי סוכן ביטוח פנסיה יכולה לממן בכבוד שנים ארוכות לאחר הפרישה.

יועץ פנסיוני מייעץ ללקוחות שלהם איך לתכנן נכון את הפרישה לגמלאות ומסביר להם ששלב החיים הזה הוא הרבה יותר ממפגשים חברתיים בבתי קפה וטיולים ארוכים על החוף.. סוכן פנסיוני מוציא לפועל את התוכנית שהתווה יועץ פנסיוני.

ככל ששווי הנכסים עולים, כך גם המיסים עליהם עולים, ויש את שירותי הבריאות והעלויות העולות של תרופות מרשם, בנוסף לעלויות של טיפול ארוך טווח. הפרישה מהעבודה היא תהליך מורכב שדורש סיוע של יועץ עם מערך מיומנויות, וידע של סוכן פנסיוני שיש לו ניסיון בהתמקדות מיוחדת בתכנון הפרישה.

מה מייחד את יועצי הפנסיה?

יועץ פנסיוני מתמחה בסיוע לאנשים לתכנן את עתידם ולהתכונן אליו. שירותים אלו כוללים יותר מתכנון השקעות או חסכון כספי. לכל הפחות, התכנון המקיף צריך להיות משולב עם סיוע של סוכן פנסיוני שימליץ על נתיבי השקעות, תכנון פרישה, ביטוח ותכנון פיננסי. כשההתנהלות מתבצעת נכון, ניתן לכסות גם תכנון עיזבון, מיסים וטיפול לטווח ארוך.

יועץ פנסיוני הוא איש מקצוע שמעביר את המומחיות או הניסיון שלו בסיוע לאנשים לתכנן את העתיד שלהם ולהתכונן אליו. השיטה הטובה ביותר להעריך יועץ פנסיה אינה לפי התואר, אלא לפי הכישורים והמומחיות שהוא יכול להציע.

מימון גיל הפרישה

בגיל הפרישה מהעבודה, אנשים עוברים מ"שלב הצבירה" של חייהם, כשההתמקדות הייתה בצבירת חסכונות וביצירת הקן, ל"שלב ההפצה", כאשר אנשים מתחילים לסגת מאותה ביצת הקן על מנת לממן את הפרישה שלהם. סוכן פנסיוני מקצועי צריך להפגין ידע לגבי האופן בו ניתן להוציא נכסים, ולא רק לצבור אותם, כפי שהמליץ היועץ הפנסיוני.

תכנון זמנים נכון חיוני בצבירה וחסכון לפנסיה, והעדר תכנון הולם עשוי לפגוע בהתנהלות כלכלית נאותה בתקופת הפרישה מהעבודה. ההשלכות של ניהול כלכלי שגוי עלולות להיות הרות אסון ללא הדרכה של יועץ פנסיוני מנוסה שמבין את האתגרים הייחודיים שלקוחותיו מתמודדים איתם עם הפרישה.

שירותי יועץ כלכלי לפנסיה בשילוב עם שירותי סוכן פנסיוני

אנשים ששוכרים שירותי יועצים כלכליים לפנסיה יכולים לצפות לקבל תכנון כלכלי שמתמקד בשיטות שיש לנקוט בהן לקראת גיל הפרישה, וסוכן פנסיוני מנתב את התוכניות הכלכליות והכספים שנצברו למימון החיים לאחר גיל הפרישה.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: