חלונות זכוכית – לא רק ליופי! כך משפיעה כמות האור על הבריאות שלנו

תוכן עניינים

בבחינת אפשרויות חלונות זכוכית, יש לקחת בחשבון כמה שיקולים כדי לוודא את קבלת הפתרון הטוב ביותר לצרכים האישיים שלכם. לא רק שיש מגוון רחב של חומרים שמהם ניתן לייצר את החלונות שלכם, אלא גם הרבה סוגי זיגוג וסגנונות פתיחה, שהופכים את בחירת החלונות לאפשרות של הגדלת כמות האור הטבעי שנכנס לבית, עם השפעה חיובית על הבריאות. למעשה, לחלונות שלנו לצד התריסים יש מגוון של תפקידים בבית וגם במשרד, בין אם זה בהיבט הפונקציונלי ובין אם בעיצובי. מצד אחד החלונות שנבחר ישפיעו על רמת האור הטבעי שייכנס הביתה פנימה, על כמות האוויר ומצד שני, הם אמורים להשתלב בהרמוניה ואיזון עדין עם שאר החללים. בשורות הבאות נציג בפניכם מידע חשוב שכדאי להכיר על בחירת חלונות.

זיגוג כפול ויחיד

למרות שבעלי בתים רבים יודעים איזה סגנון של חלונות או צבע מועדפים עליהם, לחומר ולסוג עבודות זכוכית יש השפעה עצומה על הנוחות וההנאה לטווח הארוך של האנשים שחיים בבית. אחד השיקולים הראשונים שיש לקחת בחשבון בפרויקט החדש שלכם הוא בחירת סוג הזכוכית המתאים לחלונות. חשוב לזכור כי קיימים כמה סוגים של חלונות, עם היתרונות של הגדלת האור הטבעי בבית, לשמירה על סגנון יפה ובריאות תקינה. כשרוב בעלי הבתים חושבים על חלונות זכוכית, הם מתחילים עם חשיבה על בחירת אפשרויות זיגוג כפול או יחיד. בכניסה לבית ישן וקר, זגוגיות הזכוכית הבודדות בחלונות עשויות להיות עמוסות רטיבות והופכות למוקד שיקולי שיפוץ הבית.  בכניסה לבית מודרני ביום קר, תחושת החום בחדרים מיוחסת לזיגוג כפול ולבידוד המעולה שהם מציעים. אז בואו נדבר קצת על שני סוגי הזיגוג העיקריים.

זיגוג יחיד לחלונות זכוכית

לחלונות עם זיגוג יחיד יש שכבת זכוכית אחת שמפרידה בין סביבה אחת לאחרת. זיגוג יחיד אינו מספק בידוד יעיל, והגדלת עובי הזכוכית אינה משפרת את הבידוד שלה.

בחירה בסוג הזכוכית הנכון משפרת מעט את הביצועים. זיגוג יחיד למינציה טוב להפחתת רעשים וקרינה מזיקה.

חלונות זכוכית עם זיגוג כפול

חלונות עם זיגוג כפול עשויים משתי שכבות זכוכית עם חלל אוויר אטום או מבודד שביניהם, שמספק בידוד נוסף מסביבות חיצוניות, בהשוואה לזיגוג יחיד. על מנת לשפר עוד יותר את הבידוד, ניתן להוסיף לחלל האוויר גז אינרטי כגון ארגון או קריפטון. ערך הזכוכית מציין את דירוג הבידוד שלה והוא שימושי בהשוואת אפשרויות זכוכיות.

כך, לדוגמא, חלק מבעלי הבתים בוחרים בזיגוג כפול למינציה לחלונות שפונים לכביש כדי להפחית את רעשי התנועה. לכל החלונות החיצוניים בבתים מודרניים יש זיגוג כפול שתורמים לבית חם, יבש מואר ובריא.

חלונות תרמיים

חלונות תרמיים זמינים במגוון סוגי פתחים, והם עשויים מפרופילים שונים לחלונות זכוכית סטנדרטיים.  חלון טיפוסי אינו מבודד היטב מכיוון שהוא מאפשר העברת חום מהחוץ כלפי פנים. יותר מארבעים אחוזים מהחום בבית שלכם עלול ללכת לאיבוד דרך החלונות במהלך החורף, או להגביר את תחושת החום בקיץ כאשר אתם מנסים לשמור על קרירות הבית.

לחלונות תרמיים, לעומת זאת, יש מבודד ניילון מובנה בפרופיל האלומיניום שפועל כמבודד, מפחית את העברת החום דרך מסגרת החלון, ושומר על טמפרטורה אחידה ובריאה בתוך הבית שלכם.

לסיכום, לפני שבוחרים את החלונות המתאימים בשילוב התריסים, שווה להתייעץ עם איש אלומיניום או זגג מקצועי כדי שנוכל להתאים את החלונות לצרכים שלנו.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: