מה עושים שלרופא המשפחה כבר אין תשובות?

תוכן עניינים

למרות שרבים מאיתנו נעזרים באפליקציה הייעודית של קופת החולים בה אנחנו חברים לצורך קביעת תורים, מעקבים רפואיים, בקשה להפניות, בדיקות ומרשמים, עדיין מומלץ לבקר אצל רופא המשפחה לפחות פעם בחצי שנה לצורך מעקב. לא סתם נהוג לכנות את גוף האדם ”מכונה משומנת“ המחייבת תחזוקה ושמירה. ברגע שאנחנו מזניחים את הבריאות שלנו, לא ישנים כמו שצריך, נמצאים תחת לחץ וסטרס מתמיד, לא מקפידים על תזונה נכונה ומאוזנת, אנחנו מוצאים את עצמנו מאבדים שליטה על הגוף שלנו והוא פשוט מגיב לכל שינוי או חוסר איזון. יחד עם זאת, יש גם לא מעט מצבים שלאו דווקא קשורים לאורח החיים שאנחנו מנהלים והגוף מפתח בעיה רפואית או אפילו מחלה מסיבות אחרות כמו למשל גנטיקה. אז מה עושים שלרופא המשפחה כבר אין תשובות? ואין תרופה לבעיה ממנה אנחנו סובלים או טיפול מתאים?

 

הרפואה המשלימה מקלה ופותרת בעיות כשלרופא המשפחה אין תשובות

בין אם אתם סובלים מבעיה אורטופדית ובין אם מבעיה הקשורה למערכת העיכול, יכול מאוד להיות שגם אם יש תרופה או טיפול המשתייך לקבוצות הטיפולים הקונבנציונליים, עדיין עדיף לכם לבחור דווקא באלטרנטיבות הטבעיות. היום מרפאה טבעית היא חלק בלתי נפרד כמעט מכל מרפאה רגילה וטיפולי הרפואה המשלימה משולבים כחלק בלתי נפרד מקופות ובתי החולים הן ברחבי העולם והן כאן בישראל. טיפולים כמו דיקור וכוסות רוח, נטילת צמחי מרפא או שמן טבעי, טיפולי מגע מסוגים שונים כמו טווינא, שיאצו, כירופרקטיקה, עיסוי רפואי, אוסטיאופתיה – מסייעים לטיפול במגוון רחב של מצבים – פיזיים ונפשיים.

 

איך בוחרים את הטיפול המתאים?

ובכן, יש כמה דרכים לעשות את זה. האחת היא על ידי התייעצות. היום בכל קופת חולים יש רופא משפחה ממיין שהוא בעצם יודע להתאים את סוג הטיפולים הטבעיים או המשלימים המתאימים בהתאם לבעיה ממנה אתם סובלים. למשל, לסובלים מבעיות אורטופדיות, הרבה פעמים יומלץ על דיקור או על טיפול במגע, לסובלים מבעיות כרוניות, כמו מחלות או זיהום במערכת העיכול, לרוב ההמלצה תהיה שילוב של טיפולים מתחום הרפואה הסינית כמו נטילת צמחי מרפא או תוספי תזונה לצד דיקור. דרך אחרת היא על ידי התייעצות עם אנשים שסובלים בדיוק מאותה בעיה שלכם יש והניסיון להבין מה עזר להם. למשל, תוכלו להתייעץ בכל מיני קבוצות וקהילות מתאימות שקיימות גם ברשתות החברתיות. נניח שהילד שלכם סובל מבעיית הסתגלות ומראה קושי במצבים של שינויים, הרבה פעמים מה שיכול לעזור לו הוא פשוט להתאים לו טיפול באמצעות טיפות טבעיות כמו פרחי באך למשל.

מה היתרונות של טיפול טבעי על פני טיפול קונבנציונלי

  1. ללא מגבלת גיל – יש טיפולים כמו דיקור למשל ואפילו אוסטיאופתיה שמתאימים אפילו לתינוקות בגילאי הטיפולים מתאימים לאנשים הסובלים מקשת רחבה של בעיות רפואיות ומצבים מורכבים אחרים כמו נשים בהריון, נשים מיניקות, אנשים הסובלים מבעיות של לחץ דם גבוה או סוכר גבוה, אנשים אחרי ניתוחים או טראומות ועוד.
  2. לא מגביל את הטיפול הקונבנציונלי – פעמים רבות נהוג לשלב בין שני סוגים הטיפולים והטיפול הטבעי אינו פוגע בתהליך או בתוצאות של הטיפול הקונבנציונלי, להיפך הוא מחזק את הגוף ואת המערכת החיסונית, תומך בו ומאפשר התאוששות והחלמה מהירה יותר. למשל, חולי סרטן שעוברים טיפולים כימותרפיים הרבה פעמים משלבים גם טיפול טבעי כמו דיקור וטיפול בצמחים.
  3. אינו גורם לתופעות לוואי – בשונה מתרופות למשל, הטיפול הטבעי לא גורם לתופעות לוואי קשות. כן יש לפעמים רגרסיה מבחינת הופעה של כאבים, אבל זה חלק מתהליך ההחלמה.
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: