השתלות שיניים מה צריך לדעת?

תוכן עניינים

שיניים הם בין האיברים הכי חשובים והכי חיוניים בגוף שלנו. בלעדיהן אנחנו לא יכולים לדבר כמו שצריך, לא יכולים לאכול כמו שצריך וכל פגיעה הכי קטנה בהן מחור כואב ועד רגישות בחינכיים פוגעת באיכות החיים שלנו. המצאת השתלים הדנטליים שינתה את חייהם של מיליוני אנשים ברחבי העולם. השתלות שיניים מחקות את המראה של שיניים טבעיות עם תוצאות כל כך מרשימות, עד שהמטופלים נוטים לשכוח שהם עברו אי פעם את הליך ההשתלה.

מדוע השתלת שיניים היא פתרון מומלץ?

כשלא ניתן להציל את השן הטבעית, רופא השיניים מציע מספר אפשרויות. הפתרון היעיל ביותר הוא שתל, שדורש מעט תחזוקה ויכול להחזיק מעמד לכל החיים. חשוב לקבל ייעוץ מקיף לגבי אפשרויות השתלות שיניים לעומת הליכי הרמת סינוסים, כי הרמת סינוס סיבוכים עלולים להיות חמורים. הליכי השתלות שיניים נחשבים היום לשיטות היעילות ביותר להחלפת שיניים חסרות. אנשים שבוחרים בשיטה זו אינם חווים אי נוחות במהלך לעיסה, חיוך או דיבור. אמנם מדובר בהליך כירורגי, אך גם מבחינה אסתטית וגם מבחינה של השקעה לטווח הרחוק, זה הפתרון הטוב ביותר עבור אנשים רבים הסובלים מבעיות בשיניים.

השתלת שיניים היא השקעה

על פני השטח, עלויות השתלות שיניים נשמעות יקרות להפליא, במיוחד בהשוואה לשיטות אחרות להחלפת שיניים. יחד עם זאת, תותבות וגשרים, שתי האלטרנטיבות, בדרך כלל צריכות להיות מתוקנות או שיש להחליף אותן כל חמש עד עשר שנים.

העלות של תחזוקה שוטפת זו עשויה לעלות במהירות על העלויות של פנייה פשוט לביצוע הליך השתלות שיניים, עם תוצאות שיכולות להימשך לכל החיים, כל עוד אתם מטפלים כראוי בשיניים. שיטות אלו גם מונעות מעצם הלסת שלכם להידרדר, ושיניים תותבות וגשרים אינם יכולים להשיג מטרה זו.

חשיבות הבחירה בהשתלות שיניים

ככל שהלסת מתדרדרת, מראה הפנים משתנה, ואנשים מתחילים להיראות מבוגרים יותר. יתר על כן, השיניים הקיימות שלכם יתחילו להתרופף. עצם הלסת מספקת את המבנה שמחזיק את שורשי השיניים שלכם במקום. ברגע שהעצם נפגעת, אתם תאבדו גם את השיניים האחרות שלכם.

לכן שמירה על שאר השיניים בפה והקפדה על הרגלי היגיינה נאותים, מניבים יתרונות מהותיים, וההמלצה היא לחשוב על השתלות שיניים כעל השקעה ולא כעל הוצאה.

יתרונות הבחירה בשתלים זיגומטיים

במקרה של צורך בשתלים זיגומטיים, ניתן לצפות שהעלויות יהיו מעט גבוהות יותר. שתלים זיגומטיים הם קצת ארוכים יותר מאשר שתלים רגילים, והם דורשים הרבה יותר מיומנות והכשרה על מנת להציב אותם.

הם מיועדים למטופלים שחווים אובדן משמעותי של עצות וחניכיים. החדשות הטובות הן שמכיוון שניתן לספק שתלים זיגומטיים, אתם משלמים רק עבור ניתוח אחד ולא שניים. שתלים זיגומטיים הם מעולים מכיוון שהם מאפשרים לרופאי שיניים להימנע לחלוטין מניתוחי השתלת עצם.

איך לקבוע את העלויות המדויקות של השתלות שיניים

העלויות הכוללות של השתלות שיניים עשויות להשתנות באופן משמעותי בהתאם למקרה של כל מטופל. חלקם יזדקקו לשתלים בודדים, בעוד שאחרים עשויים לדרוש גשרים מלאים.

חוץ מזה, המאפיינים הפיזיים של הפה של כל מטופל יביאו בחשבון את העבודה שתידרש, ובסופו של דבר את סוג השתלים ומחירם. לכן השיטה הטובה ביותר להבין כמה יעלו השתלים שלכם היא לקיים ייעוץ ראשוני עם רופא השיניים.

קיימת חשיבות רבה לבחירות רופא שיניים מומחה ומקצועי המתמחה בהשתלות שיניים כדי שניתן יהיה להתאים את הטיפול המתאים ביותר עבורכם ולכן שווה לקבל המלצות, להשוות בין כמה רופאים ורק אז להחליט.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: