התמודדות עם כאבי ראש כרוניים

תוכן עניינים

אחוז גבוה מהאוכלוסיה סובלים מכאבי ראש כרוניים או בשמם השני – מיגרנה. מדובר בכאב חד מאוד אך המום, לרוב כזה המופיע בצד אחד או חלק אחד של הראש ומונע מאיתנו לתפקד. כאבי ראש כרוניים גורמים לנו להיות רגישים מאוד לאור ורעש, פוגעים באיכות החיים שלנו, בעיקר שהם מופיעים לעיתים קרובות. מטופלים רבים מדווחים על כך שפעמים רבות משככי כאבים לא עוזרים להם בהפחתת הכאב והם נאלצים לבטל דברים רבים שקבעו, להיעדר מהעבודה, מה שמשבש לגמרי את אורח חייהם.

 

אז מה עושים?

בראש ובראשונה, כדי שניתן יהיה לטפל בכאבי הראש, חשוב להבין למה הם נוצרים. יש כל מיני סיבות שיכולות לגרום להופעה של כאבי הראש ואם נדע את המקור להם, נוכל פעמים רבות גם למנוע אותם. למשל, יש כאלה שזה קורה להם בשל שינויים הורמונליים כמו למשל נשים הנמצאות לפני או בזמן מחזור, נשים בגיל המעבר, גברים שעוברים כל מיני שינויים הורמונליים וכדומה. יש כאלה שזה קורה להם בשל נטילת תרופות, אכילה של מזונות מסוימים, מחסור או עודף בשינה, צריכה מוגברת של אלכוהול ועוד. אם לא מצליחים להבין מדוע זה קורה, יש כל מיני טיפולים שנחשבים ליעילים מאוד כמו למשל טיפול בוטוקס למיגרנה. טיפול זה מתאים רק עבור אנשים הסובלים מהבעיה לאורך זמן, לעתים קרובות מאוד ועצימות גבוהה.

 

ניתן לטפל בכאבי ראש גם באמצעים אחרים כמו משככי כאבים, טיפולים טבעיים כמו למשל דיקור או תמציות טבעיות, שינוי התזונה, שינוי הרגלי שינה ואימוץ אורח חיים בריא יותר ומאוזן יותר.

והנה כמה טיפים מעולים שיסייעו לכם למנוע כאבי ראש

  1. שנו מוקדם יותר וקומו מוקדם יותר
  2. הקשיבו לגוף שלכם
  3. הפחיתו את כמות שעות העבודה שלכם
  4. בחרו פעילות גופנית מרגיעה ונעימה
  5. אכלו בריא והפחיתו במזונות מטוגנים, מעובדים ומשומרים
מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: