בוטוקס – לא רק הזרקות קוסמטיות ליישור קמטים

תוכן עניינים

הבוטוקס כבר נמצא מסביבנו ויש בו שימוש רב ונרחב בעולמות הרפואה האסתטית. הוא נחשב לחומר המוביל והיעיל ביותר ליישר קמטים, בעיקר בפנים. לא מעט מטופלים, גברים ונשים כאחד, עושים בו שימוש על מנת לשפר את המראה הכללי שלהם, להיפטר מקמטים, להיראות צעירים יותר וכמובן שגם לצורך הרגשה אישית ופנימית טובה יותר. בשנים האחרונות, המשיך בקצב מהיר המחקר בנוגע לשימוש המגוונים שאפשר לעשות עם הבוטוקס. כך התגלו כיוונים ותחומים חדשים שעד כה הבוטוקס לא היה קשור אליהם. כך למשל, התגלה שאפשר להסתייע בו על מנת להקל על מי שסובל כאבי ראש, מיגרנות או מכאובים אחרים הקשורים בראש ובאזור הפנים.

בוטוקס

בוטוקס בשירות הרפואה

אם עד כה היה שימוש בבוטוקס רק לצורך רפואה אסתטית, כלומר לשיפור המראה של העור – הרי שכעת עובר הבוטוקס גם לסיוע בתחומי הרפואה המקובלים יותר. אנשים רבים סובלים מכאבי ראש על בסיס קבוע בלי שיהיה להם שום הסבר. עד כה הרפואה לא מצאה שום דרך שבה הם יכולים להיפטר מהכאבים האלה. במקרה הטוב הם יבלעו תרופה חזקה שהמטרה שלה היא שיכוך כאבים, אך יהיה בה מזור קצר מועד בלבד ולא כזה שמסייע או מקל לטווח ארוך. אנשים אלה, כאשר הם סובלים מכאבי הראש, הם מנוטרלים לגמרי ולא יכולים לעשות שום דבר. רבים מהם מחסירים ימי עבודה עד שהכאבים חולפים, מנתקים את הטלפון ופשוט שוכבים במיטה.

מקל על כאבי ראש ומגרנות

מחקרים רבים שבוצעו בשנים האחרונות הראו מעל לכל ספק כי טיפול בוטוקס למיגרנה מסייע בהקלה על כאבי ראש חזקים. לא תמיד הצליחו החוקרים להבין לעומק את הסיבה אשר בגינה מושגה הקלה זו, אך כמובן שקשה להתווכח עם העובדות שמתגלות בשטח. השימוש בבוטוקס דומה מאד לדרך שבה משתמשים בו ברפואה האסתטית, כלומר להעלמת קמטים. הוא מבוסס על הזרקה אל מתחת לעור של החומר הפולימרי ועיצוב שלו עד כדי התגבשות. כאשר עושים זאת בנקודות שבהן המטופל חש את מוקד הכאבים, ייתכן והוא יחוש הקלה של ממש בזכות השימוש בבוטוקס. מכיוון שהטכנולוגיה עצמה של שימוש בבוטוקס כבר קיימת ונחשבת לנפוצה ובעלת סיכויי הצלחה גבוהים, הרי שמה שהחוקרים ראו היה אימות השימוש גם לתחומים אחרים שבהם יש ביקוש לסיוע והקלה מצד לא מעט מטופלים ואכן – כך היה.

כשתחומי הרפואה והיופי נפגשים

כיום, רופאים רבים כבר מכירים את השימוש בבוטוקס ויודעים להציע אותו למי שסובל מכאבי ראש או מיגרנות מסוגים שונים. הם יכולים לדעת האם הבוטוקס יכול להביא להם את המזור המיוחל או שמא ייתכן ויהיה כדאי להם לנסות שיטת טיפול אחרת. טיפול זה נגד מיגרנה, כמו סוגים אחרים של טיפולים או ניסיונות להקל, צריך להתבצע בהדרגה, על פי חוות דעתו של הרופא המטפל וכמובן – תוך שימת לב לאופן שבו כל מטופל או מטופלת מתמודדים על הטיפול. בדומה לכל סוג של טיפול בכל מחלה או תסמין, יש חשיבות לבחינה של כמה אפשרויות ולהתמיד בזו שמביאה לתוצאות הרצויות, שאין לה תופעות לוואי שליליות ושאפשר להמשיך בה או לטווח הארוך או בכל פעם שצריך לפנות אליה. המחקרים השונים אודות התרומה של הבוטוקס לבעיות רפואיות נמשך. לא יהיה זה מפליא שעם חלוף הזמן, יהיו עוד טיפולים או רעיונות שבהם אפשר יהיה להיעזר בהצלחה בבוטוקס, זאת לשמחתם ולתקוותם של חולים או אנשים אחרים שסובלים מבעיות כאלה ואחרות. אולי אפילו יהיה ניתן בעתיד להשתמש בו כטיפול למחלות אשר דורשות בדיקות שגרתיות לגברים ולנשים.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: