על נפלאותיה ויתרונותיה של רפואה טבעית

תוכן עניינים

בשונה ממה שאנשים רבים חושבים, רפואה טבעית איננה שוללת או מבטלת את הרפואה המסורתית, אלא היא משלימה אותה, מתווספת אליה. לא פעם, מטופלים רבים מרגישים שהטיפול הקונבנציונלי לא מספיק כדי שיוכלו להגיע לריפוי מלא או לפחות הקלה משמעותית בסימפטומים מהם הם סובלים. ככל שהזמן עובר, שיטות הקשורות לתחום הרפואה הטבעית מבססות את מקומן והופכות מכובדות ופופולאריות יותר בקרב הציבור.

אז מה זה בעצם רפואה טבעית?

רפואה טבעית או אינטגרטיבית עושה שימוש בכל היתרונות שקיימים ברפואה הקונבנציונלית. היא משלבת ידע עתיק יומין כמו למשל מרפואת המזרח – כך נהוג לטפל בחולים בהודו או סין לצד הכלים שקיימים בעידן שלנו. היא מתייחסת לאדם בתור מכלול שלם ולא רק לסימפטום מיוחד או ספציפי. זה ממש כמו לעשות שימוש בחוכמה של דורות ותיקים שחיו כאן לפני עשרות אלפי שנים, אך עם כלים מודרניים. לטיפולים הטבעיים יש כלים שונים לחלוטין בהשוואה לרפואה הקונבנציונלית לטפל ולרפא את האדם. חלק ממנה הוא הכנת תמצית מרכיבים טבעיים בלבד, כגון צוף צמחים ועוד רכיבים דומים. גם תהליך האבחון הוא שונה לחלוטין. הטיפול עצמו הוא טבעי יותר ופחות פולשני. יש התייחסות לנושאים כמו תזונה נכונה ומאוזנת, אורח חיים בריא, מתחים ולחץ של היום יום ועוד.

רפואה טבעית

על מה רפואה טבעית מבססת את עצמה?

גוף האדם מסוגל להתגבר על מחלות בכוחות עצמו. הרי בכל רגע הגוף שלנו מותקף על ידי זנים שונים של חיידקים, וירוסים ואפילו תאים סרטניים. הגוף יודע להתגבר על זה. הטיפול הטבעי בא לעודד את הגוף לעשות שימוש במנגנוני ההגנה הטבעיים שלו ולהתגבר על אותן הבעיות. הרפואה הטבעית באה גם לרפא את הגוף, אבל גם לחזק אותו כדי שיוכל להתמודד עם סוגים שונים של מצבים רפואיים. יש כאן אלמנט מניעתי מאוד חזק. דוגמא לכך היא החיסונים. אם ברפואה הקונבנציונלית מחסנים כדי למנוע היווצרות של מחלות, הרפואה הטבעית מחזקים את הגוף עצמו משום שהידיעה היא שהוא אכן מסוגל לכך.

באיזה מחלות או מצבים רפואיים כדאי לבחור דווקא בה?

אם ניקח בתור דוגמא ניסיון ריפוי של כאבים כרוניים ומחלות, הרפואה הקונבנציונלית עושה שימוש בתרופות חזקות, משככי כאבים ואפילו סטרואידים שלא תמיד מסייעים בריפוי מלא של הדלקת. במצבים כאלה מאוד מומלץ לשלב את הרפואה הטבעית. במיגרנות למשל, מחלה ממנה סובלים אלפי אנשים וגורמת לסבל ולפגיעה ממשית באיכות החיים. בעזרת טיפולים הבאים מהרפואה הטבעית, כמו למשל דיקור סיני, אפשר ממש להעלים את המחלה לגמרי ולהבריא ממנה. ניתן לטפל גם במצבים רבים נוספים כמו כאבי שרירים ובעיות שלד, בעיות במערכת העיכול, דלקות פרקים, מחלות לב, מצבים נפשיים ורגשיים, דלקות אוזניים וגרון, שפעת ועוד. כמובן שצריך טיפולי תחזוקה של אחת לכמה שבועות או פעם בחודש כדי לשמר את התוצאה. הרפואה הטבעית תורמת לאיזון אנרגטי של הגוף.

סוגי טיפולים מהרפואה הטבעית

  • הומיאופתיה
  • טיפול באמצעות שינוי תזונתי
  • שיטות מגע שונות
  • דיקור
  • רפואת צמחים
  • ועוד

מהם יתרונותיה?

הרפואה הטבעית מתאימה לכולם. באמצעותה ניתן לבצע טיפול אלטרנטיבי לילדים, תינוקות, בני נוער ומבוגרים, בריאים וחולים, נוטלים תרופות באופן קבוע וכאלה שלא. הרפואה הטבעית מתאימה לטיפול בקשת רחבה של מצבים ובעיות רפואיות בין אם זה חוסר איזון הורמונלי, בעיות פוריות או קשיי שינה. היא איננה גורמת לתופעות לוואי או תסמינים חמורים, איננה גורמת לפיתוח תלות או התמכרות בשונה מתרופות למשל, משלבת ידע ומידע שנחקר לאורך השנים והכי חשוב – היא עוזרת. לא חייבים להאמין בה כדי לראות שינוי או להרגיש שיפור מהותי במצב.

מי שקרא את הכתבה הזו קרא גם: